Двадцять п’ятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Малюк як і раніше набирає масу тіла, всі органи вже практично повністю розвинені, тільки центральна нервова система продовжує розвиватися. У цей період відбувається становлення особистості, визначається, ким буде дитина лівшею або правшею. Продовжують формуватися лінії на руках, даючи дитині унікальний відбиток пальців.

25-ned-akushУ дитини вже виробилися звички та режим сну. Серцебиття вже може почути навіть тато, якщо притулитися вухом до живота. Яєчка у хлопчиків вже опустилися в мошонку, а у дівчаток формується матка. Статеві відмінності дітей вже дуже добре впізнавані і видно на ультразвуковому дослідженні. Дитина має вже 30-34 см і важить 600-700 г.

У вагітної жінки спостерігається часте сечовипускання. Причиною є підвищений тиск матки на сечовий міхур, а також гормональні зміни під час вагітності, зокрема відсутність менструації.

При частому сечовипусканні, може спостерігатися печіння, біль у животі, цілком ймовірно, що це інфекція сечовивідних шляхів. Особливо часто ці симптоми супроводжуються болем в поперековій області. Як правило, ці болі більш відчутні праворуч і супроводжуються лихоманкою, не виключено розвиток інфекційного процесу в нирках. Але, на жаль, такі симптоми проявляються не завжди. Тому, щоб вчасно розпізнати та попередити подальший розвиток захворювання, необхідно перед кожним оглядом гінеколога робити звичайний аналіз сечі.

Під час вагітності у жінки можуть виникнути деякі неприємні симптоми з боку ШКТ. Прогестерон уповільнює спорожнення шлунка, оскільки збільшує всмоктування речовин, які потрапляють дитині, крім цього зростаюча матка тисне на кишечник. Це може призвести до диспепсії і печії, яка буде викликати швидку стомлюваність і підвищення апетиту. Варто спробувати впоратися з цим, для цього потрібно їсти невеликими порціями, а так само уникати жирної і гострої їжі.