Двадцять другий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Протягом цього тижня відбувається розвиток мозку, з’являється дотик, яке дозволяє маляті вперше відчути себе, своє тіло, зрозуміти, як рухаються ручки і ніжки, де які частини тіла і як вони взаємодіють. Дитина може доторкнутися до свого обличчя або поворушити руками і ногами. Тепер матуся може розрізнити періоди активного і пасивного стану дитини. Малюк має 25-30 см і важить близько 380-420 гр.

22-nedelja-beremennosti-2Це час, коли у вагітної жінки може спостерігатися найбільш виражена фізіологічна анемія. Відомо, що під час вагітності кількість циркулюючої крові в організмі збільшується, що призводить до збільшення об’єму плазми на 30%. Крім цього об’єм клітин крові збільшується на 25%, тому кров фізіологічно стає розрідженою. Всі ці фактори забезпечують стійку фізіологічну анемію і це цілком нормальний стан для вагітної жінки. Тому, щоб не дати анемії «розгулятися» слід компенсувати недолік заліза і регулярно консультуватися з лікарем.

Досить серйозна інфекція під час вагітності – токсоплазмоз. Це захворювання зустрічається рідко, але наслідки його досить істотні. Причиною виникнення цієї інфекції є паразит, який передається людині через фекалії кішки або неправильно термічно оброблене м’ясо і молоко, немиті свіжі фрукти і овочі.

Існує первинне зараження токсоплазмозом і повторне (реінфекція). При первинному зараженні токсоплазмозом під час вагітності існує велика ймовірність інфікування дитини. Враховуючи, що токсоплазмоз проникає в кров плода тільки після 16 тижня вагітності, дуже маленька вірогідність розвитку тяжких аномалій плоду, але в результаті зараження може наступити внутрішньоутробна загибель дитини. Реінфекція небезпеки для дитини практично не несе.

Приблизно у 50% вагітних жінок при інфікуванні токсоплазмозом проявляються тільки м’які грипоподібні симптоми, такі як невелике підвищення температури тіла, загальна слабкість, м’язові болі, діарея, швидка стомлюваність та інші несуттєві зміни, які можна списати на втому, анемію або просто вагітність. Тому важлива діагностика.

Враховуючи даний ризик, вагітна жінка повинна мінімізувати контакт з тваринами і не вживати в їжу погано оброблені продукти. Якщо ж контакт з кішкою неминучий, потрібно звернутися до ветеринара, який зробить всі необхідні аналізи та обстеження. Хвору кішку, звичайно ж, відразу варто ізолювати, а здоровій забезпечити правильний догляд, не можна її годувати сирим м’ясом і дозволяти контактувати з іншими котами. Догляд за кішкою краще надати комусь із членів сім’ї або робити це в гумових рукавичках. Крім цього під час садових робіт також потрібно захистити себе гумовими рукавичками, оскільки в землі також можуть бути паразити токсоплазмозу.