Двадцять дев’ятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Нарешті малюк вже сформувався. Вже пропорційно складені ручки і ніжки, тулуб і голова. Дитина відкриває і закриває очі, а коли очі відкриті, рухаються очні яблука, райдужки та зіниці, наче малюк щось шукає. Дитина має близько 38 см в довжину і важить близько 1000-1250 г.

Dvadtsat-devyataya-nedelya-beremennosti-29-nedelya-300x300Виділення з грудей може трохи збільшитися. Це відбувається під впливом високого рівня пролактину і плацентарних гормонів, які готують груди для годування дитини. Але турбуватися, як і раніше, не варто, хоча проконсультуватися з лікарем потрібно.

Дитина все ще активна, і перші боязкі рухи поступилися сильним поштовхам, які можуть доставити навіть незручність, дискомфорт, а іноді і болісні відчуття. Але при ослабленні моторики дитини потрібно обов’язково звернутися до лікаря. При цьому дуже важливо вести підрахунок числа рухів плода — дитина повинна рухатися, принаймні, 7-10 разів на годину.

Під час вагітності важливо контролювати рівень заліза в організмі жінки, яке забезпечує виробництво червоних кров’яних клітин і захищає плід. Вагітна жінка повинна споживати не менше 30 мг заліза на день протягом другого і третього триместрів. Оскільки дефіцит заліза часто виникає під час вагітності, лікар може призначити аналіз, який визначає рівень заліза в крові. Якщо він низький, то лікар призначить медикаментозне лікування.

При ультразвуковому обстеженні можна побачити, як швидко росте дитина. Звичайно, не можна побачити на екрані дитину повністю, а лише фрагменти її тіла. Плід росте дуже швидко і до кінця вагітності вага малюка стане в два або навіть в три рази більшою. Під час УЗД можна подивитися, як малюк відкриває і закриває очі, як рухається грудна клітка під час дихальних рухів. Дитина вже має більше жирової клітковини і займає більше місця в матці, і, отже, з плином часу матуся починаєте відчувати себе трохи незграбно.

Вагітна жінка може дозволити собі випити келих шампанського, вина, пива чи слабоалкогольний коктейль. Немає жодних доказів шкідливого впливу разового споживання таких напоїв у невеликій кількості на розвиток дітей. Зовсім інакше йде справа, якщо вагітна жінка не відмовиться від алкоголю повністю. На підставі експертного висновку, можна стверджувати, що алкоголь є дуже важливим фактором у виникненні багатьох вроджених аномалій дитини.

Алкоголь проходить через плацентарний бар’єр дитини і потрапляє в кров, при цьому алкоголь у незрілому організмі зберігається набагато довше, ніж в організмі матері.

Алкоголь є отрутою, що викликає численні порушення і пошкодження організму дитини. Відомо, що у матерів, які вживали алкоголь під час вагітності, народжуються діти із затримкою психічного розвитку, і проблемами в подальшому розвитку і навчанні. Крім того, діти відстають у рості, мають низьку вагу при народженні, відбувається повільний розвиток моторних функцій, часті аномалії серця, скелета, нирок, очей та інших внутрішніх органів.