ДСП або МДФ кухні і плівка або пластик: як вибрати кращий матеріал для фасаду

Загальні риси обробки

Технологія виготовлення кухні з обох матеріалів в принципі схожа. Основа першого виду гарнітурів — МДФ (среднеплотная волокниста плита), покрита плівкою ПВХ або пофарбована емаллю. Конструкція другого виду меблів включає з себе плити ДСП або МДФ (замовити можна тут: https://lamiform.com.ua/ru/mebelnye-fasady-mdf/) з нанесеними на них накладками, для виготовлення яких використаний пластик. В обох випадках спочатку виготовляється каркас, а потім обробляються виключно фасади кухні.

Кожен матеріал довговічний, простий у догляді, екологічно чистий, не схильний до руйнування ультрафіолетом. Обидва варіанти мають доступну вартість, величезна різноманітність дизайнерських рішень і кольорових гам, що не характерно для дорогою і престижною меблів з масиву.

Порада! При придбанні гарнітура для кухні потрібно звертати увагу на товщину фасадів: для ДСП вона повинна складати мінімум 18 мм, а для пофарбованого або покритого плівкою МДФ — 16 мм.

Особливості покриттів МДФ

Середньощільна волокниста плита для фасадів кухні незамінна при виготовленні неординарних форм меблів — вони можуть бути не тільки прямолінійними, а й мати різноманітні хвилеподібні і закруглені конфігурації. Це краще для створення сучасних гарнітурів, що володіють яскравим стилем і індивідуальністю.

Покриття емалями

Головна особливість такої обробки фасаду кухні — сучасний і свіжий зовнішній вигляд. Технологія покриття панелей ґрунтовкою, в декілька заходів автомобільною фарбою, яку треба буде лакуванням і поліруванням дозволяє створювати самі сміливі і незвичайні оформлення інтер’єрів. Кухня може мати не тільки матові або глянцеві фасади будь-яких кольорів, але і градієнтні переходи відтінків або, ще краще, ефект «хамелеона».

Переваги гарнітурів з МДФ з емалевої фарбуванням:

Невибагливість у догляді;

Увага! При чищенні емалі необхідно уникати кислотосодержащих і абразивних засобів.

  • Абсолютна безпека для людей, що підтверджується численними сертифікатами;
  • Збереження первісного вигляду протягом усього періоду експлуатації, так як матеріал по своїй щільності та невибагливості краще за інших покриттів;
  • Абсолютна несприйнятливість до негативних впливів вологи, пара, високих температур.

До мінусів кухні з емалевої обробкою відносять високу схильність механічних пошкоджень, наприклад, в результаті падіння посуду. Не дуже приємний момент — це залишаються на поверхнях відбитки. Такі гарнітури досить дорогі, але цей фактор в повній мірі компенсується високою естетичністю і багатством вибору дизайнерських рішень.

Оформлення плівкою ПВХ

Це найдоступніший і дешевий матеріал для оформлення кухні. Фасади виробляються шляхом ламінування среднеплотная волокнистої плити під тиском, що дозволяє виготовляти гарнітури самих різних кольорів і фактур, в тому числі візуально не відрізняються від дерев’яних меблів.

Плівка ПВХ на фасадах з МДФ — плюси:

  • Висока стійкість до дії миючих засобів — їх сміливо можна мити абразивними речовинами, без побоювань пошкодити поверхню;
  • Стійкість до стирання;
  • Плівка практично не схильна до до механічних впливів;
  • Чудовий зовнішній вигляд і різноманітність дизайнерських рішень.

Плівка ПВХ має і ряд недоліків — це її відшаровування під впливом вологи і високої температури, характерних для кухні, вигоряння під сонячними променями.