Другий триместр вагітності

Другий триместр триває з тринадцятого по двадцять четвертий тиждень вагітності. Цей час можна сміливо назвати найкращим періодом всього терміну вагітності. Саме зараз мама вже може відчути перші рухи малюка. Своєрідні поштовхи малюка допомагають матері сприймати плід як свою дитину. На малюка благотворно впливає будь-яке спокійне і цікаве заняття матері: легкі тренування, прослуховування музики, малювання. Органи почуттів дозволяють дитині реагувати на поведінку матері. Вага матері трохи збільшується, доведеться замінити деякі речі на нові. Живіт вагітної жінки стає більш помітним і приховати своє становище вже не вийде.
vtoroj-trimestr-beremennosti-1

Груди вагітної жінки ще більше збільшується. Також іноді можуть з’являтися виділення з грудей під назвою- молозиво.

У деяких жінок з’являються розтяжки. Так що саме зараз варто починати використання різних кремів і засобів від розтяжок.

Малюк росте, стискаючи багато органів жінки. Необхідне правильно харчуватися, щоб уникнути появи запорів. Також багато жінок схильні до анемії. Анемія пов’язана з тим, що гемоглобін і еритроцити в крові знижуються. Необхідно поповнювати запас заліза в організмі, інакше це може привести до ускладнення вагітності і навіть до її переривання.

Також однією з найчастіших проблем є набряки. Це пов’язано з підвищенням ваги жінки. В основному вони виявляються на ногах, але також можуть бути на руках і обличчі.

Однак у більшості жінок другий триместр проходить легко. Вони набагато краще себе почувають, тому як токсикоз проходить, перепади настрою теж знижуються, а вага хоч і збільшується, але все ще дозволяє бути енергійною і повною сил.

Другий триместр є найкращим моментом облаштування кімнати майбутнього малюка. Жінка може придбати ліжечко та коляску. Робити це на другому триместрі краще, так як жінка вже відчуває зв’язок з дитиною і сповнена сил і активності.

Також не варто забувати про харчування мами, адже це і харчування для вашого малюка! Потрібно подбати про доставку в організм всіх необхідних майбутній мамі вітамінів і мікроелементів. Особливу увагу потрібно приділити рибі, фруктам і бобовим. Але й не варто забувати про інші не менш важливі продукти: молоко, рослинні жири і каші.