Другий тиждень вагітності: відчуття і ознаки

Менструація припинилася, і тепер організм жінки готується до овуляції, а значить і запліднення. Гормональний фон продовжує змінюватися, тому рівень естрогену в організмі підвищується. Триватиме це до моменту настання овуляції. Як правило, в цей період відзначається істотне збільшення лібідо (статевого потягу) пояснюється це вродженою функцією продовження роду. І вже в наступні сім днів, якщо все складеться добре, повинно відбутися запліднення.

22Оскільки запліднення ще не відбулося, вагітність ще не настала, але цей період прийнято вважати другим тижнем вагітності.

Момент, коли дозріла яйцеклітина виходить з яєчника і опускається по трубі в матку – це і є овуляція. У матці яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом (якщо він там є) і запліднюється. У свою чергу, ендометрій починає товщати в очікуванні імплантації заплідненої яйцеклітини.

Саме день овуляції є максимально підходящим моментом для зачаття. Але слід пам’ятати, що яйцеклітини стають сприйнятливі до сперматозоїду тільки через 4 години після овуляції і живуть 12 — 24 години, тому запліднення може не наступити. На щастя, сперматозоїди протягом 72 годин можуть жити в порожнині матки, що значно підвищує шанси завагітніти. Проте ймовірність того, що запліднення відбудеться, становить всього близько 35%.

На другому тижні вагітності дуже уважно слід поставитися до харчування, від правильного і збалансованого раціону залежить здоров’я і саме зачаття. Надмірна вага, втім, як і дефіцит ваги можуть негативно позначитись на здатності організму до запліднення. Постарайтеся ще до першого тижня вагітності досягти і підтримувати ідеальну вагу, тому що під час вагітності зміни ваги (істотні) можуть нашкодити дитині, так і майбутній мамі теж.

Варто виключити жирні продукти і замінити їх пісними сортами м’яса і рибою, а продукти з високим вмістом цукру — натуральними цукрами (мед). Вживаючи ці продукти в достатній кількості, майбутня матуся забезпечить і себе і дитину всіма корисними поживними речовинами. Крім цього рекомендується ввести в раціон достатню кількість свіжих фруктів і овочів. Щоб зберегти еластичність шкіри, хороше травлення і кровообіг. Крім цього, щоб уникнути зневоднення організму дуже важливо забезпечити достатнє споживання рідини.

До всього перерахованого варто додати повноцінний сон і відпочинок, наповнити своє життя позитивними емоціями і не забувати про користь прогулянок на свіжому повітрі. А от фізичні навантаження варто знизити і повністю виключити підняття тягарів і стреси.