Допоможіть собі самі

А якщо не виходить, то вибери гідного фахівця. Занадто часто ми пускаємо на самоплив багато проблем зі здоров’ям і закриваємо очі на тривожні «дзвіночки» з боку нашої підсвідомості. Але ми забуваємо, що вчасно звернутися до лікаря — це половина успіху при лікуванні будь-яких захворювань.

Psychologist talking to a depressed patient in a room

Ще одна особливість споконвічного українського менталітету — боязнь психіатрів, психологів, тобто тих лікарів, в спеціалізації яких є знайоме нам слово «псих». Тобто йти до лікаря, лікуючого психів, здорова людина категорично відмовляється і допомогу психіатра ігнорує.

Ось і виходить, що до певного віку маємо індивідуума з купою комплексів і хоча б одним випадком затяжної депресії в анамнезі. Час показує, що з деякими забобонами в 21 столітті пора розлучатися.

Якщо людина досить тривалий час стикається з порушенням сну, дратівливістю, а також неадекватно реагує на найменші життєві негаразди, то, можливо вам саме час звернутися до лікаря. Краще нехай це буде хороший і досвідчений психіатр.

Особливо, якщо мова йде про затяжну депресію, що триває більше місяця. Звичайному психологу вирішити таку депресію вже не під силу. Тут, швидше за все, знадобиться психотерапія з підключенням лікарських препаратів.

У разі, коли мова йде про тривалу алкогольної або іншу залежность, треба, в буквальному сенсі, бігти до лікаря. Відкладаючи лікування на потім, людина руйнує не тільки своє психічне і фізичне здоров’я, але і здоров’я своїх близьких, роблячи їх співзалежними людьми.

Завдяки швидкому зверненню до фахівця, можна повністю вилікувати захворювання і запобігти переходу в хронічний стан, а також попередити рецидивні загострення у хронічно хворих, зняти напади деяких гострих захворювань.