Допомога собі при інсульті

Інсульт досить серйозне ускладнення серцево-судинних захворювань. Не всякі особливо небезпечні зміни в роботі судин або серця можна відчути. Саме в цьому і є головна небезпека інсульту.
23036285e88825329ee3df02dfe78741

Причини і ознаки

Під час інсульту мозок недоотримує кисень і, з цієї причини, відбувається негайна закупорка судин і їх пошкодження. Через це частина мозку просто відмирає. Природно, що і функції, за які вона буде відповідати, також перестануть працювати.

Головними ознаками інсульту є:

✔ Досить сильне кружляння голови;

✔ Повна втрата свідомості;

✔ Параліч кінцівок;

✔ Втрата орієнтації в просторі;

✔ Порушення мови;

✔ Відхилення психічного характеру;

✔ Судоми;

✔ Часткова втрата зору.
Інсульт може бути, як ішемічний, так і геморагічний. Особливість останнього в тому, що він може виникнути абсолютно раптово. У хворого досить швидко піднімається тиск, і розриваються судини в мозку. Порожнина, яка утворюється, поступово наповнюється кров’ю через що потім виникає гематома. Пацієнту, у якого стався такий тип інсульту невідкладна допомога медиків потрібна протягом години.

Причини для інсульту можуть бути такі:

✘ Часті стресові ситуації. Вони запросто приведуть до виснаження нервової системи, змінять структуру судини, а це буде сприяти появі тромбозу.

✘ Куріння. Через нього відбувається спазм судин. Всі шкідливі речовини тютюну допомагають накопичуватися холестерину в крові.

✘ Алкоголь. Вживання його часто супроводжується високим тиском, що може вплинути на розрив судин, а потім як наслідок інсульт.

✘ Ожиріння. Судини повних людей не кожен раз можуть впоратися з навантаженням.

✘ Цукровий діабет. Високі показники глюкози сприяють відкладенню жиру безпосередньо в судинах, що в підсумку призводить до інсульту.

✘ Холестерин. Його високий рівень призводить до того, що судини закупорюються і утворюються тромби.

✘ Мало руху. Такий спосіб життя дає можливість судинам мало працювати, а це говорить тільки про те, що такі судини не можуть доставити до мозку необхідну кількість кисню.

Як тільки ви стали відчувати початкові ознаки інсульту, краще відразу ж звернутися до людей або швидкої допомоги. До приїзду невідкладної допомоги при інсульті ішемічного характеру, можна випити аспірину серцевого, який стоятиме на перешкоді утворенню тромбів. Також людям, які вже досягли 45-річного віку, щодня потрібно приймати по таблетці аспірину, якщо вони схильні до інсульту або інфаркту.