Домашня ковбаса: секрети приготування

Домашня ковбаса здатна прикрасити не тільки святковий, але і повсякденний стіл.

9581 (1)За допомогою сучасних «кухонних помічників» процес приготування домашньої ковбаси займає мінімум часу, тоді як неперевершені смакові якості цієї страви нікого не залишать байдужим.

Запорукою якісного приготування даної страви є оболонка, хороший рецепт домашньої ковбаси і правильний вибір м’яса призначеного для начинки. У наші дні існують натуральні оболонки для домашньої ковбаси (очищені кишки) і штучні (колагенові і поліамідні оболонки). Кишки можна придбати на м’ясних ринках у засоленому вигляді, а штучні оболонки у спеціалізованих магазинах або інтернет-магазинах.

Секрети приготування домашньої ковбаси

Традиційно для приготування домашньої ковбаси використовують свинину. Щоб ковбаса була соковитою, рекомендується комбінувати суміш свинячого м’яса і сала (жиру) в пропорції 4 до 1. В якості альтернативного варіанту можна вибирати досить жирне м’ясо, наприклад, ошийок.

М’ясо необхідно пропустити через м’ясорубку, бажано з великою сіткою, після чого додати до нього сіль, спеції і добре вимішати.
Зверніть увагу, спеції для фаршу краще використовувати свіжомелені. Вони дозволяють надати домашній ковбасі чудовий аромат і тонкий приємний післясмак.

Тару з готовим фаршем для домашньої ковбаси необхідно щільно накрити і залишити на добу в холодному місці. Таким чином, він добре просочиться спеціями.

Під час начинення потрібно ретельно стежити, щоб начинка розподілялася рівномірно, і не утворилося порожнеч. Однак щільно набивати ковбасу не варто, так вона не лопне в процесі приготування.

Уже начинену домашню ковбаску рекомендується проколоти в декількох місцях за допомогою голки. Такий метод перешкоджає всередині ковбаси під час приготування утворенню пари, яка, якщо не отримує виходу може розірвати оболонку.

Готові домашню ковбасу кілька хвилин необхідно проварити в киплячій воді, після чого вийняти її і просушити. Отриману ковбасу можна відразу обсмажувати, або просто заморозити з метою використання в разі потреби.