Домашні пологи

Як правило, народжувати вдома вирішують жінки, які вже отримали негативний досвід попередніх пологів у пологовому будинку. Їм хочеться, щоб малюк з’явився в спокійній, доброзичливій обстановці, а поруч були рідні та близькі люди, які могли б підтримати в скрутну хвилину.

1406219638_rody-v-vode_03Однак, якщо майбутня мати зважилася на домашні пологи, вона повинна бути повністю впевнена у своїх силах. Такі пологи приховують в собі чимало різних ризиків.

По-перше, протягом вагітності не повинно бути ускладнень. Навіть банальна анемія може призвести до ускладненого перебігу пологів, при якому може знадобитися термінова медична допомога. По-друге, бажано, щоб недалеко від будинку знаходився пологовий будинок, куди можна було б швидко відвезти жінку у разі такої необхідності. І, нарешті, по-третє, близькі люди і особливо майбутній батько повинні бути позитивно налаштовані і підтримувати таку рішучість жінки.

Жінці слід заздалегідь підшукати компетентну акушерку з відповідною освітою та досвідом. При цьому бажано до пологів з нею зустрітися і поспілкуватися в спокійній обстановці.

Приблизно за тиждень до передбачуваних пологів майбутній матері обов’язково потрібно відвідати лікаря, зробити УЗД, за допомогою чого з’ясувати стан малюка і ще раз уточнити можливі ризики.

Звичайно, домашні пологи мають свої переваги і недоліки.

Недоліки домашніх пологів:

 

  • Пологи – процес непередбачуваний. І ніхто не може передбачити, чи знадобиться екстрена допомога при пологах.
  • Багато акушерів, яких запрошують на домашні пологи, не завжди є медичними працівниками (духовні акушери). І в складних ситуаціях, коли терміново потрібне екстрене втручання, такі помічники нерідко виявляються неспроможними зробити щось.
  • В домашніх умовах зовсім немає можливості контролювати дихання і серцебиття дитини в процесі пологів.

Переваги домашніх пологів:

 

  • Народження в комфортній атмосфері, у якій жінці простіше розслабитися в період болісних переймів.
  • Допомога та участь близьких людей.
  • Відсутність медикаментозної стимуляції пологів і знеболення.
  • Ваша акушерка, яка приймала пологи і досконально знає всі особливості народження малюка, буде дбайливо допомагати після пологів, давати поради щодо грудного вигодовування та догляду за малюком.
  • Відсутність негайної вакцинації дитини.
  • Можливість не розлучатися з дитиною і годувати її відразу ж після народження.

 

Отже, перш ніж прийняти рішення, необхідно ще раз все продумати і обов’язково проконсультуватися з лікарем, щоб нічого не затьмарило момент появи вашого малюка.