Догляд за праскою

Всі стикалися з необхідністю очистити прску. Розглянемо докладніше, як очистити підошву від нагару і від накипу всередині. Практично кожен виробник стверджує, що їхня техніка не потребує додаткового обслуговування. Але це не завжди виходить, наприклад, закінчилася очищена вода і довелося залити проточну. Або неправильно виставили температуру і підсумок підошва праски в нагарі. Тому рано чи пізно при використанні парових режимів на одязі з’являються білі розводи від накипу.

8c431b8078bb89b457fc7481864ba74aМожна спробувати вбудований режим очищення. Залити воду, на максимальній температурі нагріти, залишити 5 хвилин і натиснути кнопку самоочищення. Праска з максимальною потужністю виштовхує пар, з яким викидаються і частинки накипу. Іноді це допомагає, але якщо праска сильно забруднена, то таке очищення не допоможе. Отже, догляд за праскою.

Розглянемо деякі способи очищення праски від накипу.

Закип’ятіть воду в окремому посуді і додайте в неї лимонну кислоту, після чого залийте в ємність для води праски і включіть на максимальний режим. Коли праска нагріється і відключиться, натисніть кнопку перетворення води в пару. Після закінчення цієї операції видаліть розчин, який залишився з праски.

Як і в попередньому випадку, зробіть розчин з гарячої води з лимонною кислотою, додайте столовий оцет. Потім в тазик або широку каструлю поставте праска і заливайте отриманим розчином по рівень її підошви. Ми залишаємо праску на дві години.

Тепер розглянемо способи очищення підошви.

Найефективніші з них — це використання спеціальних засобів. Лідером серед них є хімічний олівець. Нагріваєте праску, відключаєте його і натираєте всю підошву олівцем. Хімія вступає в реакцію з забрудненням, воно стає м’яким і дуже просто видаляється за допомогою сухої ганчірки. Можна очистити праску з допомогою таблеток гідропелиту. Вистачає однієї або двох. Процедура аналогічна використанню олівця. Але при такому способі виділяється величезна кількість газу. Щоб одяг і м’яка мебель не ввібрала запах, робіть це в добре провітрюваному приміщенні.

Так само існують народні способи боротьби із забрудненням. Якщо у вас під рукою не виявилося спеціальних хімічних засобів, то можна застосувати звичайний столовий оцет. Щоб з його допомогою очистити праску, потрібно просочити грубий матеріал оцтом і протерти підошву. Не потрібно нагрівати праску, тому що оцет дуже швидко випаровується. Якщо не виходить з першого разу, то додайте нашатирний спирт. Можна використовувати сіль дрібного помелу, але тільки якщо це не праска з тефлоновим покриттям. На папір або матерію насипаєте товстим шаром сіль, нагрійте праску і проведіть по солі, немов гладите одяг. Не можна використовувати газету, тому що тоді підошва вимажется в друкарську фарбу. Якщо нагар від синтетики, то можна просто розігріти праску і за допомогою дерев’яної лопатки або скребка видалити забруднення. Після закінчення погладьте нагрітою праскою грубу тканину.