Догляд за ногами

Не варто забувати про необхідність догляду за ногами. Саме ноги несуть на собі величезне навантаження, вагу тіла, саме вони цілий день «працюють». Тому потребують розслаблення.

callosity-001Надмірні фізичні навантаження, тісне взуття, стояча робота — можуть привести до варикозного розширення вен, мозолів і натоптишів, тріщин. При відсутності гігієни також може утворитися грибок стопи. Найважливіше в догляді за ногами — стежити за шкірою стоп. Шкіра на підошвах має безліч сальних залоз, тому, якщо мити ноги нерегулярно, може виникнути неприємний запах.

Для того, щоб освіжити підошви, слід регулярно робити ванночки з ефірною олією м’яти або евкаліпта. Знизити пітливість ніг також допоможе спеціальний дезодорант для ніг. Також слід уважно стежити, щоб не з’являлися мозолі. Для цього слід ретельно підбирати взуття, воно повинно бути зручним і не здавлювати ноги. Якщо мозоль все ж утворилася, ні в якому разі не можна його проколювати або зрізати. Слід покласти вимитий лист подорожника або змастити розчином марганцівки.

Огрубілу шкіру стоп допоможе пом’якшити наступна ванночка: в двох літрах води розчинити 1 чайну ложку соди і трохи натертого на тертці господарського мила. Процедура триває близько півгодини і допомагає пом’якшити шкіру стоп.

Після робочого дня, щоб розслабити ноги, рекомендується приймати контрастний душ, чергуючи прохолодні й теплі струмені води. Потім стопи розтираються рушником, намазуються живильним кремом. Благотворний вплив на втомлені за день ноги робить масаж стоп. Робити його можна самостійно. Для цього ноги погладжують, робляться обертальні рухи пальцями, відгинаються пальці ніг, масажуються п’яти. Цей нескладний масаж дуже приємний і корисний. Зняти втому допомагає і ополіскування ніг прохолодною водою протягом декількох секунд, взимку це може бути ходьба по снігу. О

Загрубілої шкіри ніг допоможе позбутися пемза. Також можна виготовити спеціальний пілінг для ніг змішавши велику поварену сіль з рослинною олією і цією сумішшю масажувати нони. Шкіра не тільки очиститися від відмерлих клітин, але і буде зволоженою.

Не варто забувати про ноги, які протягом усього життя несуть величезне навантаження і вони будуть радувати Вас.