Догляд за літніми батьками

Як би нам не хотілося продовжити молодість наших батьків, старість неминуча. Більшість людей у похилому віці вже не так енергійні, вони страждають різними захворюваннями і швидко втомлюються від домашніх турбот. Рідні в такій ситуації повинні прийти на допомогу знесиленій близькій людині.

20-07-2014-n-06-620x349Психологічний аспект

Якщо батьки страждають від якогось захворювання, вам доведеться контролювати прийом прописаних лікарем препаратів і виконувати призначені процедури. При цьому необхідно запастися терпінням, оскільки у літніх людей часто на тлі старечих змін відзначається порушення пам’яті, а часом знижується здатність осмислювати. Як правило, ці фактори загострюють у літньої людини почуття розгубленості, страху та занепокоєння. Ще з віком, можливе загострення психологічних якостей людини. Наприклад, практичність може перетворитися в скнарість, розсудливість придбає повчальну форму, а обережність обернеться в надмірну недовірливість. На тлі цих змін між близькими людьми нерідко з’являються розбіжності. У такій ситуації немічні батьки відчувають себе тягарем для своїх дітей і звинувачують себе за неповноцінність.

До речі, в пансіонаті как дома фото чудова обстановка та атмосфера.

Де знайти допомогу?

В силу якихось життєвих обставин, нам не завжди вдається присвятити свій час літнім батькам. Якщо потрібна доглядальниця, зверніться в спеціальну службу, яка надає послуги по догляду за хворими і літніми людьми. При необхідності спеціаліст надасть допомогу, проконтролює прийом лікарських препаратів і процедур, виконає обов’язки по дому.

Як уникнути конфліктів із літніми батьками?

Щоб не зіпсувати стосунки з близькою людиною похилого віку, потрібно навчитися чути і розуміти.

Поради, які допоможуть вам налагодити контакт:

 

  • Не сприяйте розпалюванню конфліктної ситуації. При різкому висловлюванні в вашу сторону, проігноруйте критику близької людини, поставтеся до її віку з розумінням.
  • Визначте причину обурення.
  • Поставтеся до безпідставних тривог літніх батьків з усією серйозністю. Допоможіть подолати страхи.
  • Занепокоєння літньої людини може бути пов’язано з погіршенням її здоров’я. Якщо її лякають думки про запізніле прибуття допомоги медиків, то заспокойте хворого своєю присутністю та добрим словом.