Догляд за дорогоцінним камінням

Будучи головними «дійовими особами» ювелірних прикрас, дорогоцінне каміння привертає особливу увагу і потребує особливої турботи. На недбале ставлення воно відповідає потьмянінням, втратою кольору, виникненням відколів. Проте, на будь-якому камені при носінні прикраси залишаються сліди часу, і завдання власника — якомога на довший термін зберегти його красу і цілісність.

d0859d8b35f7136858d9751677bc0de4Всі камені збирають пил і бруд, але особливо ця властивість є вираженою у алмазів. На них від будь-яких дотиків залишаються сліди жиру, і поступово камінь втрачає свій блиск. Зазвичай алмази радять чистити в аміачних розчинах або ж у спеціальних засобах для золота і срібла. Однак якщо їх немає під рукою — не біда: простою і при цьому ефективною і нешкідливою для будь-якого каменю є чистка звичайним милом за допомогою зубної щітки. Часто прикрасу, яку носять кожен день очищають раз в два-три місяці. Більш ретельне очищення виконують ювеліри, наприклад, в ультразвукових мийках. Однак така процедура несе ризик для дуже великих каменів і каменів з тріщинами.

Варто зазначити, що придбати дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння ви можете в інтернет-магазині https://gemlovers.ru/ за привабливими цінами.

Аметисти, винні топази не люблять тривалого перебування на сонячному світлі і нагрівання. Досить примхливими є перли. Вироби з цим каменем надійніше зберігати окремо від інших, оскільки від зіткнень з предметами він може подряпатися і потьмяніти. Перли, нанизані на нитку, слід зберігати в лежачому положенні, а саму нитку потрібно періодично міняти. Цей камінь реагує на «хімію» — побутову, парфумерію та інше. Щоб перли полірувався природним чином об одяг, їх потрібно частіше носити.

Смарагд відрізняється найбільшою крихкістю: найменших ударів достатньо, щоб з’явилися відколи. Але й інші камінці, що традиційно вважаються «міцними горішками», здатні розколотися, наприклад, той же алмаз — через деякі свої особливості внутрішньої будови. Тому будь-які камені потребують захисту і дбайливого ставлення своїх власників.