Доглад за жирним волоссям

Жирне волосся дуже часто пересушується через косметичні засоби, які ми вибираємо. Тому важливо знати, як правильно доглядати за жирною шкірою голови.

shutterstock_178906223Шкіра голови має сальні залози, як і інші частини тіла. Як і залози, розташовані на обличчі, тілі, вони виробляють певну кількість шкірного сала. Це залежить від багатьох факторів. Найпростіший спосіб, щоб зменшити виділення жиру залозами, дотримуватися дієти і правильно вибирати косметику. Виділення надмірної кількості шкірного сала може бути спадковим.

Якщо шкіра нормальна і ви раніше не помічали цієї проблеми, то це може вказувати на неправильний догляд. Волосся частіше жирніє, якщо шкіра голови надто суха і залози погано працюють. Вплив має також дуже часте механічне подразнення залоз і передача мікробів від брудних рук і головних уборів. Жирне волосся часто супроводжуються гормональними змінами, наприклад, під час статевого дозрівання у підлітків і при менопаузі у жінок. Якщо ви не належите до категорії цих людей, а волосся, незважаючи на належнИЙ догляд жирніє, краще поговорити з лікарем. Це може бути одним із симптомів порушеного гормонального балансу.

Як розпізнати жирний тип волосся?

1. Характерний блиск на шкірі голови, іноді навіть занадто інтенсивний;

2. Локони обвисають і часто групуються в пучки;

3. Волосся може мати сухі кінці;

4. Ви змушені мити волосся щодня, інакше воно буде жахливо виглядати;

5. Після торкання голови сухими пальцями або шматком серветки, з’являються жирні липкі плями, які можуть супроводжуватися запахом жиру.

Підсилює роботу сальних залоз гостра їжа, стрес, деякі захворювання (в основному, неврологічні, гіпертиреоз) і гормони (наприклад, в період статевого дозрівання, надлишок андрогену у жінок, у чоловіків — тестостерону). Стан жирного волосся також погіршує хлорована вода, яка висушує шкіру голови, в результаті чого відбувається надмірна секреція шкірного сала.

В першу чергу, постарайтеся рідше мити волосся. Якщо ви миєте голову кожен день, ви даєте сигнал залозам, щоб вони посилено працювали. На початку, спробуйте мити волосся через день, а якщо ви помітите поліпшення, додайте ще один день без водних процедур. Протягом цього часу, ви можете використовувати тальк або сухий шампунь, які видаляють додатковий блиск з волосся. Знайдіть зачіску, яка приховає жирне волосся.