Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням: чи можна отримати лікарняні виплати?

Багато студентів поєднують роботу з навчанням. Тому нерідко виникає запитання, чи виплачується лікарняне під час відпустки у зв’язку з навчанням. Для роз’яснення ми звернулись до юристів https://prostopravo.com.ua/.

В Україні затверджено новий порядок виплати лікарняних з 1 жовтня 2018 року. Детальну інформацію про розрахунок і оплату лікарняного листа, процедуру оформлення читайте тут. В цій статті ми розкажемо основні нюанси виплати лікарняного – які бувають виплати, яку суму лікарняних може отримати застрахована особа і чи виплачується лікарняне під час відпустки у зв’язку з навчанням.

Право на виплати в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи. Розрізняють такі види лікарняного:

  •  допомога по тимчасовій непрацездатності (цей вид допомоги включає виплати по догляду за хворою дитиною);
  •  допомога по вагітності та пологах;
  •  допомога на поховання
  •  оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Розмір лікарняних залежить від страхового стажу:

  • Якщо страховий стаж до 3 років – допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 50% середньої заробітної плати;
  • Особи зі страховим стажем від 3 до 5 років можуть розраховувати на лікарняні в розмірі 60% середньої зарплати;
  • Якщо страховий стаж більше 5 років, але менше 8 років – виплати складуть 70% середнього рівня зарплати;
  • На 100% середньої заробітної плати можуть розраховувати застраховані особи, у яких страховий стаж більше 8 років

Максимальний термін виплати лікарняних

Спілкуючись з юристами Простоправо, ми дізнались, що одним з найпоширеніших запитань є пошук інформації щодо максимального терміну виплати лікарняного листа. Згідно статті 40 Кодексу законів про працю роботодавець може звільнити працівника в разі неявки на роботу протягом більш як чотирьох місяців. Максимальний термін лікарняного залежить від причини тимчасової непрацездатності і від конкретного захворювання.

Лікарняні виплати під час відпустки у зв’язку з навчанням

Крім того, є декілька підстав для відмови в оплаті лікарняного листа. Одна з таких підстав – додаткова відпустка у зв’язку з навчанням. Під час такої відпустки лікарняні не оплачуються. Тому застраховані особи, які поєднують роботу і навчання, і які захворіли, являються тимчасово непрацездатними не можуть отримати лікарняні виплати.