Для чого потрібна консультація уролога?

Сучасна медицина розробила методи успішного лікування низки страшних захворювань. Завдяки чому на даний момент навіть злоякісні пухлини вже не становлять такої небезпеки, як десяток років тому. Але лікарі не чарівники та їхні можливості обмежені. Неможливо вимагати від хірурга видалення пухлини на останній стадії, коли вона вже проросла в навколишні тканини і дала метастази. Тому на пацієнтів лягає відповідальність. Відповідальність в першу чергу перед собою і своїми близькими. Вона полягає у своєчасному зверненні до лікаря і регулярній профілактиці захворювань. Це означає щорічне проведення обстежень та відвідування основних фахівців.

urologНа даний момент урологи http://urosvit.com розробляють спеціальні діагностичні програми, що дозволяють отримати детальну інформацію про здоров’я пацієнта та з високою точністю визначити, чи не заховалася десь пухлина. Такі програми створені і для урології. Важливість проведення онкопошуку в цій галузі пов’язана з тим, що тут часто розвиток пухлини відбувається безсимптомно.

За допомогою сучасних методів діагностики можна на ранніх стадіях виявити новоутворення в нирках, сечовому міхурі, простаті та яєчках (для чоловіків).

 

 

Для цього лікар призначають пацієнтові пройти такі обстеження:

 

 

 

  • Аналіз крові на онкомаркери. Для чоловіків особливу важливість представляє визначення рівня ПСА, підвищення якого вказує на рак простати.
  • УЗД органів малого тазу.
  • Цистоскопія, при необхідності.
  • УЗД і огляд передміхурової залози — для чоловіків.

Крім того, на консультації у уролога пацієнт отримає детальну інформацію щодо ризиків розвитку раку, присутніх в його житті. Приміром, не багато знають, що куріння провокує виникнення не тільки пухлин легенів, але й нирок і сечового міхура.

Регулярне відвідування консультацій уролога важливе не тільки для пошуку вже існуючих новоутворень, але може запобігти їх появі. Наприклад, своєчасне лікування такого простого, на перший погляд, запального захворювання, як цистит, скорочує ризик розвитку раку сечового міхура.

 

 

Ще раз хочеться виділити ситуації, коли необхідний прийом уролога:

 

 

  • поява крові в сечі в будь-якому віці;
  • вік після 40 років.

Для чоловіків регулярне відвідування уролога становить особливу важливість. Пов’язано це з тим, що майже половина чоловіків у віці 60 років стикаються з аденомою передміхурової залози, яка в запущених випадках значно знижує якість життя, і провокує розвиток загострень. У той же час, рак передміхурової залози є найбільш частою причиною смертності від новоутворень у чоловіків. Настільки сумна статистика, що існує, незважаючи на те, що на сьогоднішній день при своєчасному виявленні пухлини можливо повністю її видалити, не піддаючи пацієнта тривалому та дорогому лікуванню.
Щорічна консультація уролога та проведення онкопошуку не вимагає ні великих зусиль, ні значних фінансових витрат. Однак, якщо момент буде упущений і новоутворення не буде виявлено вчасно, його лікування буде потребувати набагато більше часу та грошей. Тому сьогодні всі лікарі закликають своїх пацієнтів проходити регулярну щорічну діагностику.