Для чого потрібен марміт?

Будь-якій господині хочеться, щоб приготовлена їжа була смачною, ароматною і довше не остигала, адже підігріта їжа вже не має таких смакових якостей, як свіжоприготовлена. У цьому випадку на допомогу приходить марміт — кухонне начиння, яке все частіше зустрічається в домашньому використанні.

marmit_3_l_42kh25kh16sm_ksg_907_201 (1)Марміт: що це?

Марміт в перекладі з французької мови означає каструля, казанок. Це ємність з нержавіючої сталі, алюмінію, кераміки або срібла, яка може бути різної форми і типу. Зазвичай застосовується в закладах громадського харчування для підтримки температури приготовленої страви протягом необхідного часу.

Як користуватися мармітом?

Принцип використання приладу простий. Це звичайна, але каструля, яка підтримує тепло. Її можна розмістити на столі в зручному для вас місці або навіть біля столу. Примітним є те, що їжа в такій ємності не розвариться і не пригорить, в ній завжди підтримується певна температура.

Винахідливі господині використовують марміти в Києві і для зберігання напівфабрикатів, і навіть для приготування їжі.

Види мармітів залежать від типу збереження тепла (герметичні з подвійними стінками без підігріву, з електричним підігрівом, із застосуванням пальника або свічки), матеріалу і кількості ємностей. Принцип дії цього пристосування простий: потрібно помістити готову гарячу страву в ємність, подати до столу і запалити свічку для підігріву ємкості. Таким чином, у вас завжди буде на столі гаряче.

Якщо ви залишаєте дім раніше за інших членів сім’ї, то зможете залишити гарячий сніданок, обід або вечерю в марміті і не хвилюватися про те, що страва охолоне.

Що готують в марміті?

Перш за все, марміти не призначені для приготування страв, адже в них передбачений тільки підігрів. Звичайно, деякі господині використовують їх, наприклад, для доварювання сиропів, соусів, томління м’ясних або овочевих страв, запікання в духовці, приготування настоїв. Однак тут потрібно бути вкрай обережним, слід враховувати матеріал виготовлення і його термостійкість.

Виходячи з призначення, підбирають форму посудини:

 

  • для зберігання перших страв вибирають в інтернет-магазині «Світ посуду» марміти з високими стінками, що підтримують необхідний рівень вологи;
  • для других страв застосовують довгі посудини з низькими стінками, тому тепло рівномірно швидко розподіляється і підтримує потрібний температурний режим по поверхні всієї страви;
  • в деяких приладах можливим є сушіння овочевих і фруктових чіпсів;
  • в марміті м’ясо для шашлику завжди буде теплим і соковитим.

Підігрівати в марміті можна не тільки їжу, але і напої, при цьому потрібно враховувати температурний режим.

Для супів, підлив і соусів підходить температура — 75-80 градусів, гарніри і закуски вимагають 65-70 градусів, напої — 75-80 градусів.

Сучасні марміти не тільки підтримують теплові та смакові якості страв, але і вельми привабливі і красиві на вигляд.