Дизайн ванної кімнати

Простора ванна кімната – мрія чи не кожного жителя квартири чи приватного будинку. Безумовно, найважливіше у вирішенні цього питання – це правильна організація простору. Середні параметри цієї частини дому – 5 — 7 квадратних метрів. Проте, чим менша загальна площа цієї кімнати, тим важче продумати її функціональність. У створенні власного проекту можуть допомогти вже існуючі шаблони дизайнерських рішень.

Світло та комунікації

Одну з важливих ролей у загальному ансамблі ванної відіграє освітлення. І в цьому випадку воно повинно бути якомога яскравішим. Його кількість повинна бути оптимальною для зручного нанесення макіяжу, косметичних процедур і побутових справ. Буде це люстра чи точкові світильники – вирішувати вам. Щодо комунікацій, то тут краще максимально сховати їх у спеціальний короб, при цьому забезпечити вільний доступ до лічильників. Якщо ж комунікації аж надто довгі і причиною цьому, частіше за все, є сушарка для рушників, то є інший вихід. Ви можете встановити аналогічний елемент для сушіння, але вже електричний. Його можна монтувати у будь-якому кутку кімнати і вмикати при необхідності.

Пропорції, розміри, матеріали

Параметри ванної кімнати накладають певні обмеження на об’єми техніки, меблів та сантехніки. Для того, щоб органічно помістити все необхідне, слід зробити акцент на мініатюрність і функціональність кожної деталі. Невеличкий рукомийник, душова кабіна, ергономічна пральна машина складуть гарну картину сучасного санвузла. Безумовно, кожна з перерахованих складових можуть бути переміщені в інші кімнати чи бути зовсім відсутніми. Так, пральна машина може «переїхати» на кухню, а умивальник можна змінити на користь якісного змішувача. Одним із останніх сучасних рішень є розміщення навісного рукомийника над машиною для прання. Але слід пам’ятати, що в цьому випадку загальний рівень підлоги необхідно підняти на 5 см, а під технікою залишити його без змін. Таким чином, висота чаші для миття буде на зручній висоті.

Добре зекономити на площі допоможуть також і двері. Перше за все, встановлюйте їх так, аби вони відчинялися назовні. Непоганим варіантом будуть розсувні конструкції, якщо ваш бічний простір дозволяє їх встановити. Двері у вигляді гармошки також не займають багато місця, але надто добре пропускають шум. Це особливо актуально для тих, хто, приймаючи душ, полюбляє наспівувати улюблену мелодію. Стильною прикрасою вашої ванної кімнати може стати стільниця від компанії Quartzetto. Великий вибір відтінків і матеріалів дозволяє підібрати ідеальний варіант для будь-якого дизайнерського проекту. Високоякісна основа впевнено зносить зміни температури та різноманітні механічні пошкодження. Приємна ціна робить продукцію доступною для кожного покупця.

Залишати чи прибрати перегородку між санвузлом і ванною – це виключно ваше вподобання. Де хто вважає, що її відсутність – це не практично і не надто відповідає правилам гігієни. Інші намагаються саме на ній урвати додаткові сантиметри дорогоцінного простору.

Декілька слів слід сказати і про стелю. Підвісний варіант суттєво «краде» і так невеликі параметри даної частини будинку. Монтування панелей з пластику чи поліуретану є бюджетним і більш довговічним при постійній вологості кімнати. Великого поширення зазнала дзеркальна стеля, яка непогано розширяє простір и додає світла. Але з іншого боку, вимагає додаткового догляду і чищення.

Кольорова гамма

Прийнято вважати, що ідеальним кольоровим рішенням для ванної кімнати є блакитний і бірюза. Проте сучасні дизайнерські тенденції для цієї кімнати вже давно вийшли за межі кольору водної стихії. Світлі, пастельні відтінки допоможуть візуально розширити маленький простір. Додати індивідуальності кімнаті можна завдяки використанню контрастних деталей у вигляді баночок, рушників и т.п.

Бажаємо вам створити ідеальний проект ванної кімнати!