Дієве лікування наркоманії — яке воно?

Наркотична залежність піддається лише комплексному підходу — психологічним і фізичним методам позбавлення від наркоманії. Особливо важлива перша складова, оскільки будь-яка недбалість у відношенні до психічно нестійкої людини може звести нанівець величезну працю. З чого складається сучасне лікування наркоманії? Як допомогти своїй близькій людині пройти лікування? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в даній статті.

7703cdfa-4457-11e3-b855-0025b511229eМетоди позбавлення від фізичної залежності

Лечение наркомании в Кривом Роге включає в себе, перш за все, детоксикацію — або, іншими словами, процедури які очищають організм. Також використовуються так звані блокатори, які блокують опіоїдні рецептори клітин.  Останні вшиваються під шкіру.

Детоксикація — це не одна процедура, а цілий комплекс різних методів, спрямованих на усунення абстинентного стану. Процедури здійснюються у стаціонарних умовах. У комплекс входить плазмаферез, який передбачає очищення крові хворого; ксенонові інгаляції, що дозволяють відновити функції головного мозку, а також ряд інших процедур. Так зване кодування здійснюється тільки після детоксикації організму.

Психологічне лікування наркоманії

Як було зазначено вище, сучасний підхід позбавлення хворого від наркотичної залежності включає в себе, по-перше, психологічне і, по-друге, фізичне лікування. Психологічне лечение наркомании в Днепре засноване на виробленні у хворого мотивації. Якщо немає бажання, то людину неможливо змусити домогтися якихось результатів. Тому робота психологів покладена в основу лікування не тільки від наркотичної, але й алкогольної і будь-якої іншої залежності. Однією детоксикації недостатньо для позбавлення від наркотичної залежності. Справа в тому, що при цьому методі відбувається лише фізіологічне полегшення — зникає «ломка», абстинентний синдром. Однак психологічні стереотипи залишаються. Тому хворий, пройшовши детоксикацію і тільки її, повертається до колишнього згубного способу життя.

Як допомогти близькій людині?

Ви повинні підготуватися до того, що наркотично залежна людина буде заперечувати все на світі — і прийом наркотиків, і свою залежність, і необхідність поміщення в стаціонар. Подолати впертість хворого вам допоможе, по-перше єдина позиція всіх членів сім’ї про необхідність лікування, по-друге, заздалегідь підібрана клініка з оптимальними для вас цінами, по-третє, залучення психолога-мотиватора, в тому випадку, якщо у вас не вийде виробити принципове бажання хворого позбутися своєї залежності.