Дієта: у лабіринті помилок

Продовжуємо розмову про найпоширеніші помилки, які заважають нам привести свою фігуру в ідеальну форму. Давайте розглянемо, як деякі наші звички створюють нам проблеми, і визначимо, як з цим боротися.

754611621157650Помилка №1. Кіно без попкорну — не кіно

У кожної з нас є певні шаблони поведінки. Наприклад, якщо ви йдете в кіно — то обов’язково берете попкорн або чіпси, якщо зустрічаєтеся з подругами — то п’єте коктейлі, якщо йдете на побачення — то в ресторан. Список можна продовжувати дуже довго, і у кожної з нас він буде свій власний. Але суть одна — ці звички, такі приємні і, здавалося б, невинні, заважають нам строго дотримуватися необхідної дієти. Що ж робити? Вихід один — потрібно ламати старі звички і створювати нові. Наприклад, замість попкорну беріть в кіно сухофрукти (якщо вже зовсім не можете прожити дві години без їжі). Повторюйте свою нову поведінку кожного разу, коли йдете в кіно — і незабаром виявите, що вона стала для вас такою же звичною, як і стара колись.

Помилка №2. Велика упаковка = економія

З точки зору грошей так воно і є. Однак для вашої фігури таке мислення є небезпечним. Подумайте самі — адже ви купуєте їжу для того, щоб з’їсти стільки, скільки потрібно вашому організму, а не для того, щоб з’їсти якомога більше. Яка економія в тому, щоб об’їдатися? Тому, перш ніж робити покупку, подумайте: скільки їжі вам об’єктивно потрібно. І не купуйте більше, не дивлячись на міркування «економії».

Помилка №3. Їду викидати не можна

Багато з нас страждають від надмірної ощадливості по відношенню до їжі. Ми чомусь вважаємо, що краще з’їсти їжу (навіть якщо нам її не можна), ніж викидати. Згадайте, як часто ви доїдаєте те, що лежить у вас на тарілці в ресторані, тільки тому, що ви за це заплатили? Як ви вважаєте — вашій фігурі, вашому організму це корисно? Це одна з тих звичок, від яких потрібно змушувати себе відмовлятися. Кожен раз, коли ви будете потрапляти в подібну ситуацію, займіться аутотренінгом: повторюйте про себе, що ви вже наїлися. Повірте — ваша фігура того варта.

Помилка №4. Один раз порушити дієту — не критично

Так воно і є, але все ж, йдучи на такі поступки, ви поступаєте неправильно. Ваш організм повинен звикнути до здорового харчування, до корисної дієті. А якщо ви будете відхилятися від обраного курсу (нехай навіть зрідка), ви показуєте йому, що ставитеся до дієти несерйозно. Та й знову повертатися до правильного харчування після такого «віражу» набагато складніше. Намагайтеся не робити собі поблажок — і нагородою вам стане ідеальна фігура і здоровий організм.

Помилка №5. Харчуватися правильно — занадто дорого

Це всього лише одне з виправдань, які ми придумуємо для того, щоб не відмовлятися від шкідливої, але смачної їжі. Насправді ж на цю шкідливу їжу теж йдуть чималі кошти. Якщо вам здається, що здорова їжа занадто дорога — то кожен раз, роблячи покупку, думайте про те, якого результату вона вам допоможе досягти, уявляйте свою струнку фігуру.