Дієта при цукровому діабеті

Цукровий діабет — поширена хвороба. Головне завдання хворого — контроль рівня цукру в крові. Домагаються цього за рахунок підбору корисних харчових продуктів, виключення шкідливих.

collection of fresh fruits and vegetables isolated on white background

collection of fresh fruits and vegetables isolated on white background

Незважаючи на величезну кількість наукових даних, представлених в мережі, люди насилу відповідають на питання, яка дієта при цукровому діабеті правильна? Розібратися в цьому допоможуть фахівці.

Більше клітковини

Сполуки впливають на цукор в крові — це науковий факт. «Цукрова дієта» ґрунтується на введенні в раціон клітковини. Продукти багаті клітковиною — ефективний інструмент регулювання рівня цукру. Незважаючи на те, що в шлунку вони перетравлюються довго, живлять організм, насичують його і не впливають на рівень глюкози.

Розглядаючи клітковину, фахівці підкреслюють, що обидва види, нерозчинна і розчинна, корисні для хворого на діабет. Але останній тип, на додаток до основних переваг, уповільнює процес всмоктування цукрів у кров, що призводить до стабільних показників у межах норми.

Згідно з рекомендацією лікарів, щодня дорослі, які страждають від недуги, дотримуючись правильної дієти, мають вживати від 25 до 30 грам клітковини. Зосереджують основну увагу на введенні в раціон:

* Овочів;

* Фруктів;

* Горіхів;

* Цільного зерна;

* Бобів.

Більше пробіотиків

Про користь пробіотиків для шлунково-кишкового тракту відомо давно. А ось вивчення користі здорових бактерій для організму — нова галузь дослідження.

Лікарі, які вивчають пробіотики, стверджують, що вони:

* Знижують ризик розвитку запальних процесів у хворих на діабет;

* Підвищують чутливість до інсуліну;

* Є альтернативою профілактичних засобів симптоматики 2 типу діабету.

Вживають:

* У вигляді активної добавки;

* Разом з продуктами, багатими здоровими бактеріями.

Тим, хто страждає на цукровий діабет, рекомендують ввести в раціон більше:

* Кефіру;

* Квашеної капусти;

* Йогурту;

* Солоної пекінської капусти;

* Японської пасти;

* Ферментованого чаю.

На десерт

Хворі тішать себе, вживаючи продукти з нібито безпечними натуральними цукрозамінниками. Лікарі закликають відмовитися від солодощів, неважливо, чи містять вони цукрозамінник чи натуральний цукор. Тягу до солодкого притупляє білкова їжа, насичена вуглеводами:

* Горіхи;

* Фрукти.

Її використовують для перекусу. Згодом продукти зменшують тягу до солодощів.

Чорний список

Під заборону потрапили:

* Картопля;

* Хліб (цільнозерновий і звичайний);

* Каші, мюслі, суміші для сніданку, крупи;

* Фаст-фуд;

* Солодощі, навіть «безпечні», розроблені для діабетиків.

Здорова дієта — шлях до кращого самопочуття. Дотримуючись рекомендацій лікаря, люди контролюють показники цукру в крові і виключають ускладнення захворювання.