Дієта для здоров’я серця

Сьогодні вже навряд чи хто-небудь сумнівається в тому, що стан нашого здоров’я найбезпосереднішим чином залежить від того, як ми харчуємося. Безсумнівно, харчування впливає і на роботу нашого серця. Зокрема, склад нашого харчування визначає рівень вмісту холестерину в нашій крові, який, в свою чергу, впливає на ступінь еластичності судин.

o_polze_chesnoka_dlya_muzhskogo_zdorovya_i_ne_tolkoПричини захворювань серця

Якщо холестерин в нашому організмі присутній в надлишку, підвищується небезпека розвитку атеросклерозу, основною причиною якого є закупорка холестерином артерій. Холестерин може відкладатися на стінках судин, спричиняючи їх звуження. Прямим наслідком такого стану судин є розвиток різних серцево-судинних захворювань. Щоб повернути процес назад, у багатьох випадках достатньо зробити вибір на користь здорового та гармонійного харчування і збільшити рівень фізичної активності.

Тип харчування, який називається «сучасним», завдає невимовної шкоди нашому здоров’ю і, зокрема, серцево-судинній системі. Раціон сучасного міського жителя складають в основному м’ясні продукти, смажена і консервована їжа, гострі страви і фастфуд. За оцінками вчених, такий раціон приблизно на 35 відсотків підвищує ймовірність виникнення проблем з серцем і судинами.

Шкідлива для серця будь-яка їжа швидкого приготування, що містить в собі велику кількість транс-жирів. Саме транс-жири і є одним з основних джерел холестерину, який забиває кровоносні судини. Шкідлива і смажена їжа, яка є занадто калорійною і жирною. Будь-яка їжа, яку можна придбати в закладах швидкого харчування, з дня у день чинить руйнівну дію на нашу серцево-судинну систему.

Що корисно для серця?

Корисні для серця будь-які натуральні, природні продукти, до яких відносяться, перш за все, овочі і фрукти.

М’ясні продукти краще замінити рибою, яка містить велику кількість необхідного організму білка, причому в легкій для засвоєння формі.

Особливо корисна жирна морська риба, в якій містяться особливі жирні кислоти Омега-3, які найкращим чином впливають на роботу серця.

Фрукти, ягоди — величезна скарбниця вітамінів. Ягоди корисні для серця.