Дієта для вагітних жінок

Для будь-якої жінки вагітність – це щасливий період, який вона проводить в очікуванні появи малюка. Правда, цей дар, посланий згори, вимагає від майбутньої мами відповідальності і розсудливості, оскільки хочеться народити здорову дитину. А тому слід берегти себе і дотримуватися певного раціону харчування.

enc_entry_85928_1299770345Зайва вага може викликати чимало проблем зі здоров’ям, а от для вагітної жінки це може призвести до певних ускладнень. Щоб малюк відчував себе в утробі комфортно, необхідно дотримуватися дієти. Вона не передбачає шкідливих голодувань або радикальних обмежень. Однак їсти краще невеликими порціями і до 4-5 разів на день. Краще проконсультуватися з фахівцем, який буде стежити за ходом розвитку плоду і стану здоров’я майбутньої мами.

Білки, жири, вуглеводи

Бажано, щоб їжа була різноманітною і складалася з кількох страв, які слід доповнювати овочами, зеленню і фруктами, а також продуктами, що містять багато білка. Джерелом білка є: риба, птиця, м’ясо, яйця, сир, молоко, горіхи та кисломолочні продукти. При їх недоліку можливий розвиток недокрів’я і зниження імунітету.

Варто врахувати, що дієта для вагітних передбачає і вживання жирів, які входять у структуру всіх тканин і органів. А це: вершкове масло, соняшникова та інші рослинні олії; вершки; сметана.

Майбутня мама повинна отримувати й вуглеводи в достатній кількості за рахунок тих продуктів, які містять чимало клітковини. До них відносяться: фрукти, крупи, овочі і хліб.

Вітаміни для вагітної теж важливі, оскільки потреба в них зростає в півтора рази.

Украй важливо привчити себе пити лише ті напої, які корисні для організму або хоча б не шкодять. Вони покликані заповнити дефіцит рідини в організмі. До питання про чай або каву слід підійти обережно, оскільки не всі лікарі дозволяють вживати ці тонізуючі напої під час вагітності. Крім того вони мають сечогінну дію.