Дієта для вагітних. Частина 1

Дієтою програму для харчування вагітних жінок можна назвати лише умовно, так як її основне завдання — забезпечити материнський організм усіма потрібними мікроелементами і мінералами. Дієта для вагітних включає споживання всіх необхідних продуктів.

Proper-nutrition-during-pregnancyГоловне завдання цієї збалансованої системи харчування полягає не в схудненні, тому що це дуже небезпечно як для майбутньої мами, так і для плода, а в забезпеченні якісного харчування. Крім цього, не варто забувати, що кожна жінка в нормі за вагітність набирає дев’ять-дванадцять кілограмів, так як в організмі затримується вода плюс вага самої дитини. Так, і після вагітності від цих зайвих кілограмів можна позбутися без труднощів. Якщо дотримуватися наших рекомендацій, то ви не наберете ваги більше норми, оскільки дуже велика зайва вага теж не йде на користь.

Основне завдання дієти для майбутніх мам — по максимуму зручне і легке протікання вагітності і поява на світ здорової і добре розвиненої дитини. Для цього, вам в обов’язковому порядку потрібно отримати консультацію у лікаря, щоб виключити всі протипоказання. Крім цього, всі показники здоров’я можна з’ясувати тільки шляхом аналізів, тому лікарський нагляд вам буде потрібен протягом всієї вагітності.

Крім дієти, вагітним дівчатам дуже корисно займатися фітнесом, але не варто забувати, що тренування можна проводити тільки в другому і на початку третього триместру вагітності. На самому початку вагітності тренування вкрай небажані, так як є ризик втратити плід.

Під час вагітності дівчатам краще всього відмовитися від шкідливих звичок, жирної, смаженої, гострої їжі. Найкраще їсти варені продукти без спецій.

Дієта для першого триместру вагітності

Повернемося трошки до анатомії і згадаємо, що в першому триместрі вагітності у плода формуються всі основні органи, такі як серце, мозок, хребет. У зв’язку з цим, майбутня мама на цьому етапі вагітності повинна отримувати з їжею білок в достатній кількості. Цю кількість можна визначити або за допомогою аналізу азотистого балансу, або взяти за основу добову норму в півтора грама білка на кілограм ваги.

На цю фазу вагітності припадає сильна інтоксикація організму, наслідком чого може стати нестача шлункового соку. Для його вироблення потрібно їсти різні солоні страви, такі, як мариновані огірки, квашену капусту, оселедець. На фолієву кислоту багаті яловичина, квасоля і сочевиця. Нестачу заліза добре відшкодують індичка, гречка і морепродукти. Якщо ви будете в достатній кількості їсти молочні продукти, то не відчуєте нестачі в кальції. Вітаміном С вас забезпечать цвітна капуста, томати і цитрусові.