Дієта Аткінса: принципи низьковуглеводного харчування

Втрата ваги за допомогою дієти доктора Аткінса вже давно завоювала Голлівуд і до сих пір набирає нових послідовників також і у Європі. За словами Аткінса причиною надмірної ваги, в основному, є вуглеводи, тому в основі раціону повинні бути білки і жири. Однак дієта Аткінса є дуже суперечливою, так як вона «бідна» на вітаміни і тривале її використання може серйозно вплинути на здоров’я людини.

dyeta-doktora-atknsa-yak-shudnuti-ne-pomerti-z-golodu_993Цей метод втрати ваги можна використовувати тільки здоровим людям. Якщо ви страждаєте від гіпертонії, цукрового діабету, атеросклерозу або маєте високий рівень холестерину, то відмовтеся від даної дієти.

Дієта Аткінса є спірною дієтою, створеною на початку сімдесятих років кардіологом Робертом Аткінсом. За його словами, причиною ожиріння є складні і прості вуглеводи, а також цукор. Тому основою щоденного раціону повинні бути жири і білки. У США і Великобританії дієта Аткінса є настільки популярною, що на ринку з’явилися готові страви і закуски із зменшеною кількістю вуглеводів.

Стейк, шинка і ковбаса — навіть незважаючи на боротьбу з надмірною вагою, ці продукти ви можете їсти. Також можна дозволити собі інші м’ясні страви. Просто потрібно обмежити кількість вуглеводів до мінімальної кількості. Таким чином, ви можете їсти в необмежених кількостях, але тільки продукти, які дозволені. Якщо ви будете слідувати рекомендаціям суворої низкоуглеводной дієти Аткінса, то втратите близько 3-5 кілограми на місяць.

Основними компонентами раціону є тваринні жири (м’ясо і риба) і рослинні олії. Дієта Аткінса складається з трьох етапів.

На першому етапі ви повинні знизити вживання вуглеводів до 20 грам в день. Не їжте хліб, крупи, фрукти, крохмалисті овочі, а також молоко і йогурт. Дозволено салат, шпинат, петрушка, спаржа, цибуля-порей, капуста, селера, цибуля, гарбуз, помідори, зелена квасоля, буряк, цукровий горох, кабачки, огірки.

На другому етапі можна збільшити кількість вуглеводів до 30-50 грамів на день. Меню стає більш різноманітним. Ви можете їсти фрукти (з низьким глікемічним індексом вуглеводів — малину, чорницю, полуницю) і більше овочів.

Третій етап — це дієта на все життя. Тим не менш, це не тільки жири і білки. Можна збільшити кількість цукру. Щоденне меню складається з трьох основних прийомів їжі і двох перекусів.

На першому етапі ви можете пити гіркий і дуже слабкий чай. Кожен день, ви також повинні випивати не менше двох літрів води. Коров’яче молоко можна замінити соєвим молоком. Уникайте смаженого, запеченого м’яса і овочів, приготованих на пару, так як вони зберігають менше поживних речовин.