Дивовижні страви української кухні

Зараз іноземців навряд чи можна здивувати борщем або варениками, їх подають і в Європі, і США. Але в українській кухні ще повно страв, здатних шокувати необізнаного туриста

Редакція зробила добірку страв, пропонуючи які заїжджому гостю буває складно пояснити, навіщо взагалі класти це до рота. А дізнатись більше про украинские блюда можна, перейшовши за посиланням.

Холодець

Страва, яка виглядає як мармеладина з м’ясом, іноземці намагаються оминати. Якщо ви ненароком зізнаєтеся, що в процесі його приготування йдуть копитці, вуха та інші сумнівні частини тіла свині, турист може навідріз відмовитися від частування. Кожен вихідець з СРСР знає, що до смаку страви не можна залишитися байдужим: спробувавши її або уникають, або люблять.

Кров’янка

Кров’яна ковбаса, або кров’янка, — її роблять із свіжої свинячої крові, шкварок, крупи (рису чи гречки), деякі додають для ніжності картопля. Все пхається в кишки і вариться або запікається.

Сало у шоколаді

Для більшості людей сало і шоколад — речі абсолютно несумісні, а вираз «сало в шоколаді» — жарт. Проте такий десерт справді існує. Популярність він набрав на початку ХХІ століття в Україні. Цукерки «Сало в шоколаді» рідко, але можна знайти у роздрібному продажу. Щоправда, у шоколадних батончиках замість сала використовують вершковий крем або помадку, що лише зовні нагадують сало.

Цукерки ж із справжнього сала та шоколаду готують у небагатьох закладах національної української кухні, і на них є попит як на кулінарну екзотику.

Білоруси пішли ще далі: створили шоколадні батончики зі справжнім свинячим салом усередині.

Шкварки

Сало вдвічі смачніше, коли воно шкварки. В Україні розуміються на приготуванні, використанні, зберіганні шкварок. І дивно – цей екзотичний продукт не викликає подиву у іноземців. Більше того, вся Європа теж їсть шкварки. І в кожній країні традиції приготування шкварок відрізняються. У Франції, наприклад, їх називають grattons, у Британії — Pork Scratchings і печуть у духовці.

В Україні особливо добрі, кажуть, вареники зі шкварками чи закусочні булки. Випікаючи їх, шкварки додають у тісто.

Кисіль

Раніше його готували з вівса, пшениці та інших зернових культур. Зараз же найчастіше кисіль роблять із ягід та фруктів.

Затірка

Одна з найдавніших українських страв. Рецепт дуже простий: готується неабияк підсолене пшеничне тісто, яке потім розтирається з пшеничним борошном.

Розтирати тісто потрібно, поки воно не перетвориться на дрібні розсипчасті кульки розміром з горошину. Ці кульки відварюються у воді, молоці чи бульйоні. Страва готується, доки кульки не спливуть на поверхню. Заправляють готове затирання маслом або шкварками.