Дитячий садок: яким він повинен бути?

Сьогодні до дитячих садків і фахівців, що працюють в них, висувають особливі вимоги. Від якості послуг такого закладу залежить не тільки настрій дітей, які його відвідують, але й їх розвиток. Отже, яким повинен бути хороший дитячий садок?

65_original (1)Професіоналізм співробітників

Найважливіший фактор, який зумовлює якість освітніх послуг в дошкільному закладі, полягає в професіоналізмі педагогів та інших працівників. Тут важливими є також особисті якості людей, що працюють з дітьми. При цьому завідувач повинен розуміти, який фахівець з дітьми певного віку повинен працювати. Такий розподіл враховує спеціалізацію педагога та його особистісні характеристики.

Процес навчання

У дошкільних установах весь процес навчання відбувається в ігровій формі. Так нова інформація краще засвоюється дітьми, які не здатні концентруватися на одному питанні протягом тривалого часу. Справжніми помічниками в процесі навчання дошкільнят стають сучасні наочні посібники, ігрові стенди, магнітні дошки, бізіборди і багато іншого. Всі використовувані засоби навчання повинні бути наочними, простими і яскравими. З їх допомогою навчальний процес стає цікавим і незабутнім.

Безпека

Безумовно, питання безпеки є одним з найбільш актуальних для батьків малюків. Саме тому все оснащення в групах і на прогулянкових майданчиках має бути безпечним. Тому воно виготовляється з безпечних для здоров’я матеріалів. Кути меблів і предметів інтер’єру в групах повинні бути скошеними.

Психологічна атмосфера

Вихователі, які працюють з дітьми, повинні вміти створювати в групах комфортну психологічну атмосферу. Тому кожен педагог повинен розбиратися в психології дітей. Дуже важливо вміти знаходити підхід до кожної дитини. Адже всі малюки різні: один тихий і скромний, інший — галасливий пустун, третій — спокійний і розважливий. Комусь із дітей потрібна підвищена увага, а хтось її не потребує. Справжній педагог повинен стати для дітей улюбленим лідером, який є для них прикладом у житті.

Діти дошкільного віку більшу частину свого життя проводять в дитячому садку. Саме тому батьки повинні особливу увагу приділяти правильному вибору такої установи.