Дитячий садок чи домашнє виховання?

Ще на початку XX століття таке питання нікого не хвилювало. Всі діти виховувалися в домашній атмосфері тепла і затишку. У багатих і дворянських сім’ях вихованням дітей займалися спеціальні няньки і гувернантки, в бідних — самі матері і бабусі. За радянських часів, коли працювали на виробництві з ранку до ночі навіть люди похилого віку і підлітки, турботу про дітей поклали на державні установи. Сьогодні, на цей рахунок, думки людей розділилися і кожен чинить так, як вважає за потрібне.

detskij_sad_ili_domashnee_vospitanie_675_460Малюки дуже сприйнятливі до всього нового, вони тягнуться за знаннями і черпають їх не тільки зі слів, а й з навколишнього світу і поведінки людей. Тому оточення надзвичайно сильно впливає на сприйняття малюка і його становлення як особистості.

Існує багато суперечок з приводу того, що ж краще: дитячий садок чи тихий домашній затишок. Багато позитивних моментів присутні в обох варіантах. Більш того, кожен може бути кращим по відношенню до однієї дитині і гіршим варіантом для іншої дитини. Все залежить від характеру, здібностей і здоров’я самої дитини.

Малюк, який виховується вдома, безсумнівно, отримає набагато більше материнського тепла і ласки. Вся увага буде приділятися йому одному, тому у нього буде краща підготовка до школи, він буде менше схильний до захворювань. Але при цьому важливо організувати спілкування з однолітками. Тому що навички спілкування в суспільстві стануть в нагоді дитині і в подальшому житті, тому чим швидше він звикне до соціуму, тим краще. Малюк повинен гуляти не один, а зі своїми друзями будь це в парку або у вашому дворі. Можна віддати дитину в художню або музичну школу, на драмгурток або на плавання. Це допоможе дитині не нудьгувати вдома і дасть вихід її енергії.

Тут же обмежується вільний час матері. Дитина може настільки звикнути до постійної присутності мами, що навіть у віці п’яти і більше років її складно буде залишити одну вдома навіть на півгодини Якщо ж у вас вийде вмовити дитини залишитися вдома на деякий час на самоті, обов’язково займіть її малюванням, аплікаціями, ліпленням або мультфільмом тривалістю більшою, ніж час вашої відсутності. І ні в якому разі не забувайте брати з собою ключі від квартири, навіть, якщо ви виходите всього лише винести сміття на одну хвилинку. У дітей є прагнення проявляти самостійність і після вашого виходу з квартири вона може закрити двері на замок. Якщо їй не вдасться їх відкрити до вашого приходу, ви отримаєте істерику з боку дитини, виламаний сусідом замок і купу витраченого часу і ваших нервів. Як відомо, врізати замки в виламали посадочне місце досить складно, особливо якщо двері металеві.

Дитячий сад допоможе дитині навчитися ладити з однолітками, дасть непогану підготовку перед школою. В садку її привчать до порядку й дисципліни, відповідно дитині набагато легше буде висиджувати довгі уроки в школі. Через відсутність жалісливих бабусь і матусь дитина в дитсадку звикне до самостійності. Їй просто нікому буде зав’язувати шнурки, годувати з ложечки. Так як в дитячому саду величезна кількість дітей з різним рівнем здоров’я, то вони можуть частенько заражати один одного, що може допомогти виробити імунітет у дитини.

Тому з огляду на всі особливості організму вашої дитини і організацію виховного процесу в дитячому садку необхідно вибрати найкраще для самого малюка. Наприклад, якщо він відрізняється слабким імунітетом, можливо, правильніше буде виховувати його вдома. Але якщо ваш малюк має всі якості лідера — йому буде цікавіше в дитячому садку.