Дитячі пустощі

Що ж робити, коли у відсутності батьків їхній малюк вирішив, що він справжнісінький художник або ілюзіоніст, артист цирку або космонавт? Зрозуміло, приводити в порядок квартиру.

13842197.rzaxtl1egm.W665Якщо на стіні несподівано з’явився шедевр, зроблений маркером, можна спробувати стерти це недоречне мистецтво чистим сухим рушником. Якщо сліди свіжі і чорнило ще не встигло висохнути або поверхня стіни гладка, непориста, можливо, що докладені зусилля увінчаються успіхом. Якщо ж це не допомагає, слід змочити паперовий рушник спиртом.

Але якщо каракулі все ще на стіні пора переходити до сильнодіючих засобів — уайт-спіриту або гасу. Варто бути вкрай обережними з цими вогненебезпечними речовинами. Вони також можуть зіпсувати обробку стіни, тому спочатку є сенс перевірити їхню дію на малопомітній ділянці.

Діти обожнюють жувальну гумку. І її можна знайти де завгодно. Навіть на улюбленому килимовому покритті. Щоб впоратися з цією бідою треба покласти шматочки льоду в пластиковий пакет і прикладати до жувальної гумки, поки вона не замерзне і не затвердіє. Потім потрібно відшкребти її тупим ножем. Решту можна прибрати розчинником для сухого чищення. Але знову потрібно випробувати його в непомітному місці. Цей спосіб годиться для чищення м’яких меблів.

Коли діти обмалювали восковими олівцями кухонний стіл можна використовувати такі звичайні засоби, як зубна паста і майонез.

Якщо поверхня пофарбована, потрібно видавити трохи звичайної, але не гелевої, зубної пасти на стару зубну щітку чи суху ганчірку і потерти нею стіл.

Необроблене дерево треба чистити ганчірочкою, вмочивши її в майонез. Потім залишити її на 1-2 хвилини і стерти майонез вологою серветкою.

Олівцеві мистецтва на стіні теж не є жахливим явищем, з яким неможливо впоратися.

Перш за все потрібно спокійно оглянути постраждалі місця на шпалерах і відправитися на кухню за скибочкою свіжого хліба. Хлібом потрібно потерти шпалери зі слідами олівця. Вони повинні зникнути без сліду.

Буває і так, що улюблена дитина просто використовує якісь речі зовсім не за призначенням. Скажімо, витер руки об мамину нову блузку або залишив пару плям у тата на брюках. Перш за все необхідно видалити якомога більше залишків їжі, промокнувши їх паперовою серветкою. А потім обробити постраждалі ділянки тканини дитячими вологими серветками. Вони ідеально підходять для видалення залишків їжі з одягу.