Дитячі лікарі

Дитячі лікарі допомагають батькам берегти здоров’я дитини. Зрозуміти чим хворіє малюк – дуже важко, адже він не може показати і пояснити, що саме з ним відбувається. Тому лікарю важливо правильно поставити діагноз, а батькам головне — бути уважними до своєї дитини. Важливо знати, в якому віці, до якого лікаря звернутися.

rody-v-germanii-ili-v-sshaДля новонародженого малюка до року, головним лікарем буде неонатолог. Педіатр – неонатолог краще інших знає всі особливості розвитку дітей до року. Лікар може розпізнати найменші відхилення в розвитку дитини, призначить лікування сам, або направить до іншого фахівця. Неонатолог дасть вам цінні рекомендації з догляду і годування дитини, розповість про новинки дитячої косметики і про інші речі, які допоможуть вам. Вперше неонатолог оглядає малюка ще в пологовому будинку, відразу після появи на світ, а потім кожен день до виписки з пологового будинку.

До речі, якщо вам потрібен детский врач на дом — доктор для ребенка, тоді на сайті meddynasty.ru ви можете викликати його на дім за доступною ціною!

Від року до двох

В цей період в організмі дитини відбуваються серйозні зміни, вона росте й розвивається дуже швидко. Великий ризик, що розвиток піде неправильно. У зв’язку з цим, у період від року до двох малюка повинні оглядати кілька лікарів: педіатр, дитячий хірург, психоневролог, ЛОР та окуліст.

Педіатр – ваш головний лікар. Він контролює збільшення росту, ваги, розвиток мови і психіки дитини. Грамотний педіатр може порадити вам, як правильно годувати дитину, щоб у неї не було кишкових кольок або алергії. Також педіатр допоможе розібратися в необхідності щеплення і протипоказання до них.

Дитячий хірург стежить за правильним розвитком і формуванням кісткової системи малюка. Часто діти потрапляють до цього фахівця з дисплазією кульшових суглобів. Важливо вчасно розпізнати хворобу і призначити лікування в залежності від стадії хвороби. Також часто діти в цьому віці страждають пупковою грижею.

Психоневролог (або дитячий невропатолог) – лікар, яким не варто нехтувати, так як багато труднощі з поведінкою, навчанням, кар’єрою відбуваються через невирішені в дитинстві неврологічні проблеми. Біда в тому, що зараз багато дітей народжуються з мінімальною мозковою дисфункцією (ММД) і перинатальною енцефалопатією (ПЕП). Через це малюки багато плачуть і погано сплять, а в більш старшому віці формується гіперактивність: дитина не може зосередитися на чомусь, весь час крутитися. Саме психоневролог займається лікуванням таких симптомів. Для лікування лікар використовує масаж, лікувальну фізкультуру, заспокійливі мікстури та інші засоби.

ЛОР стежить за тим, як розвивається слух дитини. Часто причиною поганого слуху виявляються сірчані пробки. Лікар навчить вас, як правильно доглядати за вухами і носом малюка.

Дитячий окуліст допоможе виключити фактори ризику, які можуть зашкодити зору дитини, і порекомендує, як зберегти зір малюка. Особливу увагу окуліст приділяє недоношеним дітям, так як у таких малюків через незрілість зорового апарату, часто виникають проблеми.

Від двох до семи років

Педіатр залишається вашим головним лікарем. Частою проблемою може стати застуда, яка «любить» дошкільнят. Лікар допоможе в загартовуванні і зробить щеплення перед школою.

Логопед займається дикцією дитини. Залежить вона від соціального здоров’я дитини, тобто від контактів з однолітками та вихователями. Не варто сподіватися, що дикція виправиться з часом, потрібно відразу йти до логопеда.

Гінеколог обов’язково потрібен дівчинці, так як головною «жіночою» проблемою у дівчаток в такому віці є вульвовагініт: виділення зі статевих шляхів, почервоніння, свербіж статевих органів, печіння і болючість при сечовипусканні. Виникає вульвовагініт через неправильну гігієну, глисти і через пісок.

Від семи років

До педіатра, психоневролога і окуліста додаються ортопед і дерматолог.

Ортопед займається головною проблемою всіх школярів – сколіозом – порушенням постави. Лікар пояснить, як треба правильно сидіти під час занять за партою і призначить масаж та зміцнюючі вправи для спини.

До дерматолога приходять найчастіше через вугрову хворобу, яка дуже часто зустрічається у підлітків. Лікар порекомендує дієту і дасть рекомендації по догляду за шкірою та призначить лікування.