Дитяча творчість як спосіб самовираження. Частина 2

Якщо дитина не любить ліпити з пластиліну, то навіщо її змушувати, тим більше що тепер доступні для придбання різні набори для творчості, які можуть зацікавити навіть самого «творчо неактивного» малюка.

49i9fas9Головне завдання батьків зводиться до виявлення і розкриття творчих здібностей, які обов’язково є у кожного, тому що в природі не існує неталановитих людей. Чого повинні навчити батьки свою дитину, не сподіваючись на педагогів та школу? Насамперед, вони повинні навчити її спілкуватися, думати, бачити те, чого не бачать інші (чи не хочуть помічати), фантазувати, відчувати, дивуватися – тому що саме це сприяє творчому розвитку особистості.

І щоб зусилля батьків не були марними, творчістю потрібно займатися не від випадку до випадку, а постійно, а щоб процес не набрид, рекомендується періодично міняти сферу діяльності. І якщо з часом батьки виявлять, що їхня дитина більше тяжіє до певного виду творчості, то це означає одне: нею повинні зайнятися професійні педагоги. Двері закладів, які займаються організацією дитячої творчості (студії, секції, школи, гуртки) завжди відкриті для тих, хто не збирається заривати свій талант у землю, а хоче користуватися ним, і навіть отримувати від цього «дивіденди».