Дитяча творчість як спосіб самовираження. Частина 1

Кожна дитина «самовиражається» по-своєму, і взагалі – кожна людина шукає спосіб проявити свою індивідуальність. Одні знаходять себе в живописі, інші – у віршуванні, а треті і зовсім – можуть робити буквально з підручних матеріалів абсолютно дивовижні речі. Проявити і розвинути наявний у дитини талант – це прямий обов’язок батьків, причому для цього найчастіше не потрібно серйозних капіталовкладень і якихось солідних ресурсів.

protsess-risovaniaРоль дитячої творчості

Щоб дитина пізнавала навколишній світ, а також висловлювала ставлення до нього, необхідно повною мірою задіяти такий механізм, як дитяча творчість. Діти ще не вміють керувати своєю промовою і думками, тому вони нерідко формують свої потреби і бажання не зовсім звичним дорослим людям способом – через творчість. До речі, цим користуються психологи, які завдяки дитячим саморобним речам та малюнкам можуть без труднощів намалювати психологічний портрет дитини. Приміром, аплікація може розповісти, що саме турбує дитину, що вона любить і чого боїться, адже будь-яка творчість – це відображення внутрішнього світу людини, причому, абсолютно неважливо, в якому віці людина перебуває.

Мета творчості

Звичайно, батьки можуть дати своїй дитині пластилін або олівці, і змусити її ліпити чи малювати, мотивуючи це тим, що будь-яка дитина має гармонійно розвиватися. Ось тільки не потрібно заставляти дитину займатися тим, до чого не лежить душа.