Дитяча ортодонтія: методи корекції прикусу

У кожної другої дитини спостерігається аномалія прикусу. І хоча лікарі не розуміють, з чим пов’язана така поширена проблема, їм підвладно скорегувати аномалію і не допустити в майбутньому розвитку таких проблем, як розвиток карієсу, порушення процесу жування, утворення зубних відкладень та інше.

det2До того ж, виправлення прикусу в дитячій стоматології в ранньому віці позбавить дитину від комплексів, пов’язаних з естетичною стороною питання.

Дитяча ортодонтія

Галузь стоматології, яка займається виправленням аномалій зубощелепної системи, і в тому числі виправленням прикусу, називається ортодонтія.

При цьому вона буває як дитячою, так і дорослою, але кожному фахівцю відомо, що дитяча ортодонтія є більш ефективною і дозволяє виправити проблему неправильного прикусу набагато швидше, ніж у дорослих.

У дітей ще не повністю сформовані кістки, тому поступове зміщення зуба чи групи зубів за допомогою використання різних зуботехнічних конструкцій, дозволяє перерозподілити навантаження і створити ідеальну оклюзію зубних рядів.

В результаті, після зняття конструкцій тканини, що оточують зуби не дозволяють їм знову прийняти своє початкове положення, і дитина отримує гарну посмішку, якої їй ніколи не доведеться соромитися.

Методи корекції аномалій прикусу

Лікарями використовується 4 методи корекції аномалій прикусу:

 

  • Найпоширеніший — брекети, які поступово змінюють конфігурацію зубного ряду. Крім брекетів є й інші конструкції, які використовують в складних випадках, наприклад, коли у дитини всі зуби ростуть в різні боки і під різними кутами.
  • Другий метод полягає в використанні попередньої хірургічної підготовки перед установкою апаратів. Він називається апаратно-хірургічний і використовується в дитячій стоматології порівняно рідше.
  • Виключно хірургічний метод взагалі практично не застосовується в дитячій ортодонтії, зате часто використовується в дорослій, для усунення серйозних аномалій зубощелепної системи.
  • Крім того, ще одним методом, застосовуваним в дитячій ортодонтії, є фізіологічна гімнастика, спрямована на розвиток певних груп м’язів.

Вибір стоматологічної клініки

Слід зазначити, що виправлення прикусу у дітей можна довірити тільки досвідченим лікарям-ортодонтам, у яких є не тільки досвід лікування таких патологій і сучасне обладнання, але також і досвід спілкування з дітьми.

Адже малюки, на відміну від дорослих, непосидючі і всього бояться, тому працювати з ними у багато разів складніше, ніж з дорослими пацієнтами, і лікар повинен вміти знаходити підхід до кожної дитини, тобто бути ще трохи психологом.

Ортодонтичне лікування варто починати якомога раніше, але при цьому лікар враховує особливості фізіології дитини. Найчастіше до ортодонта приводять малюків, починаючи з 4-5 річного віку — в цей період стають помітні аномалії розвитку прикусу.