Дитяча неуважність: як з нею боротися?

Сучасні батьки дуже часто скаржаться на неуважність своїх дітей. Через свою неуважність здібні, розумні діти можуть відчувати труднощі в школі . Тим мамам, сини і дочки яких часто «літають в хмарах», дуже важливо розуміти, з яких причин це може відбуватися.
child-e1456398998175Минуло вже достатньо часу з тих пір, як Ви сховали бодік для свого новонародженого малюка і проблеми стали дорослішими.

Однією з таких проблем є неуважність, причинами якої можуть бути:

 
1. Особливості нервової системи і характеру. Діти з рухомою психікою можуть легко переключатися з одного виду діяльності на інший. А ось інертна нервова система не дозволяє малюкам змінювати рід діяльності настільки ж швидко.
2. Хронічні хвороби. Енергія малюків, які часто хворіють, іде на боротьбу з інфекціями. Таким дітям складно буває концентрувати увагу на чомусь одному.
3. Високе фізичне або розумове навантаження. Якщо нервова система дитини перевантажується, вона втрачає здатність концентрувати увагу.
4. Відсутність мотивації. Діти можуть бути розсіяними і неуважними в тому випадку, якщо їм нецікаво вчитися або якщо у них в школі є якісь труднощі у відносинах з однокласниками.
5. Неврологічні або психологічні складнощі. Виявити такі розлади у дитини можуть лише професіонали – невролог і психолог.
Якщо неуважність дитини має під собою якусь фізіологічну причину, розв’язати проблему допоможуть арт-терапія або лікування піском.

 
Якщо мама буде виконувати з малюком декілька нескладних вправ, він зможе навчитися концентрувати увагу швидше:

 
1. Гра «Бачу, чую, відчуваю». Умови гри прості: запропонуйте дитині закрити очі і розповісти, які звуки вона чує. Малюк повинен назвати їх якомога більше. Це може бути, наприклад, дзижчання мухи, стукіт крапель дощу, пурхання птиці, шурхіт вітру і т. д. Після цього попросіть малюка відкрити очі і розповісти, що він бачить, намагаючись описати кожну дрібницю. Потім дитині потрібно буде знову закрити очі і розповісти, що він відчуває (наприклад, м’який і пухнастий килим під ногами). Ці вправи допомагають дитині концентруватися на тому, що з нею відбувається тут і зараз.
2. Тренувати спостережливість дитини можна також під час прогулянок, звертаючи її увагу на птахів, людей, тварин.
3. Для тренування уваги малюкові необхідна і гарна пам’ять. З цією метою мамі корисно разом з малюком вчити напам’ять вірші і просити його переказати те, що він нещодавно прочитав чи почув.