Дитині 9 місяців: розвиваємось граючи. Частина 1

Давно доведено, дрібна моторика та її розвиток пов’язані з розвитком мови у малюків. Однією з простих іграшок, що розвивають моторику ручок, є звичайна пірамідка. Якщо ви ще не придбали її для малюка, швидше біжіть в магазин. Хоча більшість матусь запасаються всілякими іграшками, потрібними, та непотрібними, коли дитина ще навіть не повзає. Зазвичай, досягаючи 9 місяців, дітки вже можуть знімати кільця з підстави пірамідки, ваше завдання допомогти дитині одягнути їх назад, щоб вона знову повторила свої дії. Щоб знання вклалися, діти можуть одні й ті ж дії повторювати безліч разів. Крім звичайного нанизування кілець — від великого до маленького, можете допомогти дитині зібрати пірамідку у формі гантелі: в серединку маленькі кільця, по краях — більші, так дитина зможе котити її по підлозі. Можете спробувати перекочувати її один одному.

 
brincadeiras-criancas-bebe-600x400Розвиток дрібної моторики

Дитині можна запропонувати пакет, в який заздалегідь будуть складені невеликі баночки, кришечки та ложечки. Дозвольте їй по черзі витягувати різні предмети. Це має доставити дитині величезне задоволення.

Крім того дайте дитині кофти з ґудзиками, застібками «блискавка», застібками «липучка», або зробіть самостійно, візьміть відрізок тканини, нашийте на нього ґудзики різних кольорів, розмірів та форм. Малюк із задоволенням буде мацати пальчиками ґудзики та гратися із застібками. При цьому необхідно обов’язково знаходитись поруч, дивитися, щоб малюк раптом нічого не відірвав і випадково не проковтнув. Ваше завдання зробити гру радісною і безпечною.