Дитині 9 місяців: розвиваємось граючи. Частина 2

В 9 місяців малюкові повинно сподобатися натискати на клавіші фортепіано, або будь-який іграшковий інструмент. Він почне розуміти, що звук з’являється, якщо натиснути на клавішу, це розвиває логіку.

 
83Пограйте з дитиною в хованки. Спробуйте відійти і сховати спочатку обличчя, а потім сховайте себе повністю, наприклад, за фіранкою. Подивіться на реакцію дитини. Чи буде вона вас шукати. Коли сховаєтесь, з-за фіранки вимовляйте слова, запитуйте дитину, куди ж загубилась мама. Зазвичай дітки радіють, коли мама раптом з’являється. Потім спробуйте пограти з іграшкою. Накрийте її хустинкою наполовину, попросіть дитину знайти іграшку. Після ускладніть завдання, спробуйте заховати її повністю на очах у дитини, і попросіть її знайти.

До 9 місяців купіть дитині перші книжки, бажано в твердій палітурці, або спеціальні м’які, призначені для купання. Дитина перебиратиме сторінки пальчиками, буде обсмоктувати їх, а ви не будете боятися, що вона розм’якшить і проковтне сторінки.

Спробуйте дати дитині ганчірку або губку, покажіть, як вона вбирає воду.

Пам’ятайте, що в 9 місяців малюк вже зовсім дорослий. Він багато чого розуміє, з ним треба розмовляти, описуючи всі свої і його дії. Нехай він поки не може відповісти, але в його словнику, який поповнюється щодня, всі слова зберігаються, пройде всього кілька місяців, і він почне активно використовувати вивчені слова.