Дитина просить купити собаку: відмовити чи погодитися?

Кожен малюк в дитинстві мріє про домашню тваринку, але тільки кожна п’ята сім’я зважується на цей крок і заводить цуценя. Решта знаходять масу причин, щоб відмовити дитині. А чи знають вони, що домашній вихованець розвиває в дитині цілий ряд корисних якостей?

Без названияОсновні педагогічні аспекти:

 

Відповідальність — основний педагогічний аспект. Дитина розуміє, що вихованець — це не м’яка іграшка, за ним необхідно доглядати, годувати і вигулювати. Навички спілкування з твариною прищеплять малюкові відповідальність за живу істоту і ЇЇ здоров’я. Будучи дорослим, дитина буде нести відповідальність за свої вчинки. .

Соціальна адаптація — діти, які мають домашніх тварин, легко заводять друзів і адаптуються в новому колективі. Собака може допомогти сором’язливій дитині знайти друзів, так як на прогулянці дитину будуть питати інші діти про вихованця і намагатися з ним погратися.

Фізичний розвиток — прогулянки та ігри з собакою сприяють фізичному вихованню малюка. Граючи в м’яч або бігаючи з вихованцем, малюк активно рухається і у нього розвивається координація, покращується фізичне здоров’я. Спілкування з собакою здатне зняти стрес у дитини і налагодити її емоційний стан.

Інтелектуальний розвиток — щеня допомагає малюкові краще познайомитися зі світом. Дитина має можливість спостерігати за твариною, за її реакцією на різноманітні команди. Тварина допомагає розвивати у дитини логічне мислення і впливає на розвиток сенсорики.

Моральний розвиток — спілкування із собакою у дитини формує допитливість і спостережливість, співпереживання, довіру, терпіння і розвиває фантазію. Дитина навчається дбайливо ставитися до свого маленького пухнастого друга, така любов і турбота переноситися до всіх тварин.

На думку фахівців, собаки підходять активним дітям з темпераментом холерика. Для таких малюків ідеально підійдуть бультер’єр, болонка, спанієль і мопс. Ідеальний варіант для гіперактивних непосид — це коллі і лабрадор.

Рішення про покупку собаки повинна приймати вся сім’я, однак спочатку слід визначитися з породою, статтю і віком вихованця і з’ясувати, чи немає в дитини алергії.

І головне, якщо дитина не дочекавшись рішення батьків, принесе з вулиці цуценя, не варто його викидати — це стане психологічною травмою для малюка. Якщо своїм вчинком дитина не переконала батьків, то варто віддати цуценя в притулок.