Дитина і мультфільми

Мультфільми — це якась паличка-виручалочка для батьків, які хочуть зайняти свою дитину на певний проміжок часу.

GettyImages-107430115-57f953323df78c690f746af0Малюки здатні висиджувати біля екрану моніторів цілодобово. При цьому існують деякі сумніви, пов’язані з корисністю для дитини таких переглядів:

1. Вплив на зорову систему. Офтальмологи переконані в тому, що зорові органи у дитини формуються до 8 років. Тому будь-яке перенапруження зорового нерва може нести масу наслідків, які згубно впливають на даний розвиток. Отже, переглядати мультфільми можна не більше 50 хвилин в день, а малюкам до 2 років і зовсім не можна. На екрані не повинні з’являтися дрібні деталі, в які дитина пильно вдивляється. Якщо не дотримуватися цих правил, у малюка може розвинутися короткозорість або далекозорість.

Варто зазначити, що знайти мультфильмы онлайн ви можете на сайті tree.tv.

2. Вплив на психоемоційний стан. Як правило, в мультфільмах показані сцени яскраво-виражених емоцій, добре піднесених дітям. Діти в свою чергу вбирають вчинки улюблених героїв як губка, іноді повторюють їх дії і слова в житті. І добре, якщо це позитивні емоції, а якщо це насильство, руйнування, то дитина втрачає розуміння, що таке «добро» і «зло».

3. Шкода мультфільмів в цілому на здоров’я ще незміцнілого організму. Педіатри відзначають погіршення здоров’я дитини — це позначається на порушенні дрібної моторики, сну, поведінки, уваги, постави, кровообігу, травлення, і ще багато іншого пов’язане з переглядом неякісних мультсеріалів.

При всіх мінусах, існують і плюси, які безпосередньо залежать від вибору мультфільмів:

 

  • мова — хороший звук, дає можливість навчитися дитині, правильно вимовляти слова, а також формувати речення;
  • пам’ять і мислення — при порівнянні героїв, дитина встановлює причинно-наслідкові зв’язки;
  • фантазія — розвивається уява, яка сприяє захопленню творчістю;
  • виховання — дивлячись на позитивних героїв, дитина засвоює хороші вчинки, поняття дружби і поведінку в громадських місцях;
  • навчання — існують мультфільми, які вчать малюка елементарним нормам і правилам, а також математичному рахунку, граматиці і багато чому іншому.

Потрібно зробити висновок, що батькам потрібно ретельно підходити до вибору мультфільмів, заради міцного здоров’я і правильного розвитку малюка.