Діти повинні рости здоровими

Діти повинні рости здоровими, але для цього створювати їм тепличні умови необов’язково. Якщо здорове тіло, то і душа буде такою ж. Емоційна нестійкість майбутнього покоління залежить від того, в яких умовах ми його виховуємо, тому давайте навчимося їх грамотно створювати. Для початку треба стати прикладом для наслідування.

Mother together with daughter and son preparing salad together

Mother together with daughter and son preparing salad together

Як би ми не намагалися піти від режиму дня, він все ж необхідний, особливо для тих, хто пішов в перший клас. Шкільні навантаження розподіляються нерівномірно, до того ж новий колектив — новий стрес, який зовні нічим не проявляється. Діти образи рідко пам’ятають, але шрами від несправедливого докору або жорстокого глузування можуть і в ліжко укласти, причому надовго, а дитині потрібен здоровий спосіб життя. Розхитана психіка і зовнішня нестійкість сприяють ослабленню імунітету, так що частіше розмовляйте зі своїм маленьким дивом з приводу образ, отриманих в школі.

Навчіть першокласника грамотно витрачати свої нерви: на грубе слово сміятися, на несправедливий закид — з’їсти яблуко. Добовий ритм життя так само допомагає при стресах і при порушенні травлення. Організм дитини підпорядкований особливим біологічним законам: вранці він активно переробляє білки і вуглеводи, тому годуєте дитину не чаєм з батоном, а хорошим шматком нежирного м’яса, яйцем і йогуртом.

Обід доводиться на шкільну їдальню, але якщо дитина вчиться в другу зміну, то постарайтеся, щоб вона вживала якомога більше жирів. Від 12 до 14 годин її організм вимагає хорошого підживлення, тому запропонуйте не овочі та фрукти, а каші, наприклад, горохову з маслом і котлетою на пару або шматком курки. Суп? Нехай дитина сама вирішить, чи хоче вона його. Запивати кашу краще легким компотом із сухофруктів або водою без газів. Години через 2 нехай з’їсть декілька горіхів.

Якщо вечір видався активним, то можете дитині запропонувати сирний пудинг зі сметаною, ліниві вареники і будь-яку іншу їжу, багату кальцієм. На закуску фрукти або ягоди, але без цукру і обов’язково теплий чай. Також можете запропонувати на ніч склянку теплого молока, можна навіть шоколадного.