Діти і мокрий кашель: лікування, причини

Ніхто з батьків не хоче, щоб його дорогоцінна дитина хворіла. Тому, як тільки бутьки чують кашель своєї дитини, починається паніка, малюка хапають і швидко тягнуть до лікаря для того, щоб він призначив чудодійні пігулки. Але чи варто так сильно хвилюватися? Кашель, це природна реакція людини.

1464084001_2Це захист організму, що включає рефлекторний механізм очищення. Самими першими подразниками дихальних шляхів є бактерії, пил, токсини і дим. Тому панікувати не варто. Спочатку потрібно розібратися з причиною кашлю, його формою. Сьогодні хочеться поговорити про мокрий кашель у дитини. Що являє собою така форма, за рахунок чого вона виникає і як з нею боротися.

На відміну від сухого кашлю, мокра форма супроводжується виходом накопиченого слизу. Відхід мокротиння, це нормальний і навіть необхідний процес. За допомогою такого кашлю виводяться накопичене мокротиння з гортані. Але, не дивлячись на те, що мокрий кашель у деяких випадках приносить користь, він же може бути дуже поганим сигналом. Тому відмовлятися від огляду кваліфікованого лікаря просто неприпустимо, особливо якщо враховувати, що у дітей, захворювання швидко можуть міняти свою форму.

Причини мокрого кашлю у дітей:

• Інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів, більше знайомі нам як ГРВІ.
• Обструктивний бронхіт.
• Пневмонія.
• Бронхіальна астма.
• Алергія.

У деяких випадках кашель, мокрої форми, може бути викликаний алергічним нежиттю, і навіть туберкульозом. Відповідно спочатку, щоб отримати правильне лікування, потрібно проконсультуватися з лікарем, а в разі, коли лікування не допомагає дитині, обов’язково варто зробити всі аналізи.

Відходження мокроти у дітей, це більш складний процес, ніж у дорослої людини. У малюків мокрота більш в’язка, а дихальна мускулатура ще не зовсім розвинена. У цій ситуації, основне завдання, це полегшення відходження мокроти. Найбільш швидкодіючий варіант, це медикаментозне лікування. Дитячі ліки включають в себе речовини , які розріджують в’язке мокротиння і тим самим дитині легшає його вивести з дихальних шляхів. Найкращими вважаються ті препарати, що створені на рослинній основі. Але приймати їх слід з обережністю.