Діти і громадський транспорт

У перші роки життя важливо привчити дитину не тільки читати, рахувати й писати, а й правильно вести себе в суспільстві. Ідеальним варіантом для пересування є таксі, але не завжди є така можливість.

vezhlivost-k-starshimЯкщо дитина постійно голосно сміється, не може всидіти на місці, «катує» сторонніх пасажирів питаннями «чому у вас такі вуса», штовхається і чавкає, то варто подумати і подивитися з боку на себе.

Як ми поводимося в автобусі? Чи хамимо ми? Розпихаємо ліктями інших пасажирів, намагаючись пройти з дитиною?

Не забувайте, що дитина — це губка і перш за все оцініть свою поведінку, щоб вчити дитину правилам хорошого етикету в автобусі або метро.

Ніколи не сваріть дитину прилюдно. Не забувайте, що всі дії на публіці сприймаються дитиною неоднозначно, а значить якщо вам можна підвищувати голос, то чому гучні розмови і сміх вважаються поганими манерами.

Не забувайте про потреби дитини в спілкуванні. Якщо поїздка довга, посадіть її на коліна і розкажіть, що ви бачите за вікном, куди їде автобус, придумайте куди поїхала «он та червоненька машина» та інше. Це розширює кругозір вашого малюка.

Подбайте про те, щоб поїздка для дитини проходила максимально комфортно. Зберіть невеликий рюкзак речей першої необхідності. В першу чергу потурбуйтеся про запаси води і їжі. Це можуть бути різні фрукти, компоти і соки. Подумайте, чим зайняти вашого малюка, щоб він не копирсався в носі або не штурхав крісло. Найбільш розумним буде взяти з собою улюблену іграшку або дошку для малювання. Не нехтуйте гаджетами. Планшет або смартфон зможуть надовго зацікавити дитину. Якщо дитині набридло все, і вона нічого не хоче, просто поговоріть з нею.

Також не варто забувати, що рано чи пізно ваш малюк виросте і буде їздити самостійно. Розповідайте йому про те, які зупинки ви проїжджаєте, акцентуйте увагу на більш яскравих місцях на вулиці, щоб в разі чого, дитина змогла орієнтуватися де вона знаходиться в дану хвилину. Намагайтеся, щоб дитина вивчила маршрут і змогла сказати де їй потрібно вийти.

Не забувайте, що перш ніж вчити хорошим манерам дитину, навчіться їм самостійно. Тільки після цього ви зможете зрозуміти причину поведінки вашого малюка.