Діагностика та лікування головних болів

Постійний або періодичний головний біль сильно знижує якість життя. Щоб позбутися від нього, необхідно вчасно звернутися до лікаря і пройти курс лікування. Люди часто відкладають відвідування медичного закладу, адже впоратися з больовими відчуттями можна за допомогою різних препаратів, що відпускаються в аптеках без рецепта. Але вони лише блокують симптоми, в той час як хвороба прогресує. Через деякий час люди можуть навіть звикнути до постійного головного болю. Але без лікування біль буде ставати тільки сильнішим. Поступово знеболюючі препарати можуть перестати допомагати або викликати проблеми з іншими органами. Відсутність медичної допомоги може швидко зруйнувати організм, тому для поліпшення стану здоров’я слід відразу після появи проблеми звернутися в клініку за допомогою.

0f6125d-depositphotos-5008752-m-2015 (1)Види

В даний час медицина дозволяє виконувати лікування головного болю, викликаного різними порушеннями в роботі організму. При зверненні пацієнта в діагностичний центр лікарі в першу чергу визначать різновид больового синдрому:

 

  • Кластерна хвороба. Пацієнт відчуває здавленість черепа. Неприємні відчуття часто концентруються біля ока.
  • Мігрень. Характеризується періодичними гострими головними болями, які охоплюють половину черепної коробки. Без лікування людина не може нормально жити і працювати під час нападів.
  • Цервікалгія. Больові відчуття виникають в шиї і поширюються на основу черепа, верхню частину спини і плечі.

Це основні симптоми, які вказують на наявність проблем, але навіть при іншій характеристиці хворобливих відчуттів людині слід негайно звернутися до лікаря. Всі організми різні, і захворювання виявляють себе по-різному, тому навіть несильний головний біль може сказати про наявність серйозних проблем, що вимагають негайного лікування.

Діагностика

Досвідчені лікарі прагнуть усунути не симптоми, а першоджерело больових відчуттів. Існує більше 500 тригерів патологій. Для постановки точного діагнозу використовується сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє провести детальний аналіз стану організму людини. Лікарю, перш ніж почати лікування головного болю, необхідно вивчити анамнез хворого, ознайомитися З результатами проведених досліджень (КТ, МРТ, енцефалограма). На їх підставі будуть призначені препарати або оперативне втручання.

Часто причиною головних болів стають гормональні зміни і сплески. В цьому випадку призначити лікування може ендокринолог. На консультацію до невролога від лікарів іншого профілю часто приходять люди зі слабко виражені больовими відчуттями в черепній коробці. У них можуть бути виявлені захворювання центральної нервової системи, що викликають порушення роботи інших органів.