Деякі нюанси розвитку пам’яті у дітей

Чим визначається хороша пам’ять? Вся інтелектуальна діяльність мозку людини залежить від цього фактора. Високий розвиток пам’яті у маленької дитини впливає на розвиток розмовної функції і подальші успіхи у розвитку мови. Навчальний процес буде даватися легше, якщо батьки добре розвинули пам’ять у дитини. Цей розвиток потрібно починати з найменших років.
shutterstock_83131060

Тримаючи на руках дитину називайте всі навколишні речі. Дитячі віршики і пісні будуть розвивати слухову пам’ять. Дитина почне повторювати за вами, якщо ви будете часто це робити. У період до чотирьох років працює мимовільна пам’ять, тобто дитина запам’ятовує все підряд без свідомої мети. Швидше за все запам’ятовуватися будуть ті речі і процеси, які сподобалися дитині. Якими ж способами розвинути пам’ять у маленької дитини? Найпростіший і найдієвіший спосіб — це ігри, так як це основні форми діяльності дошкільнят.

Ось тільки інформація сприймається різними людьми по-різному. Є візуали, є аудіали, а є кінестетики. У перших краще розвинена зорова пам’ять, у других — слухова, а треті добре запам’ятовують все через відчуття і за допомогою рухів. Проблема в тому, що батьки не завжди правильно розпізнають тип пам’яті своєї дитини. Якщо пропонувати різні ігрові підходи, то пам’ять буде розвиватися різнобічно. Ось деякі приклади розвиваючих ігор.

«Що пропало?». Потрібно розкласти перед дитиною декілька речей, протягом декількох секунд дати подивитися дитині на ці речі, а потім при закритих очах заховати одну з речей. Що ж саме ви сховали і є основне завдання цієї гри.

«Меморі». Гра для всієї сем’ї. На ігрову поверхню викладається кілька парних картинок, дається кілька секунд для запам’ятовування. Картинки перевертаються і перемішуються, завдання гравців — знайти якомога більше відповідних карток.

«Розповідь по картинці». Береться абсолютно будь-яке зображення чого-небудь. Кілька секунд дитина дивиться на неї, потім картинка забирається і дитині задаються питання про якісь деталі цієї картинки. Мета — гри дати якомога більше точних відповідей. Після порівнюються дані відповіді з оригіналом.