Деякі нюанси навчання маленької дитини

Трьох-чотирирічні діти отримують основний розвиток в дитячому садку. За допомогою спеціальних розвиваючих програм працівники дитячих садків дають необхідний розвиток. Але іноді трапляється так, що дитина не відвідує дитячий садок і батьки в цьому випадку повинні стежити за її розвитком самі, вдаючись до допомоги як старих «дідівських» методів, так і суперсучасних програм. При використанні таких занять дитині легше засвоювати набуті знання, але потрібно знати, як саме вчити малюка.

resim 2Навчання дитини вдома є дуже трудомістким і часозатратним процесом, який вимагає певних знань і певного настрою. Продуктивна робота можлива тільки при певному інтересі дитини, а також при повному продумуванні змісту занять. У будь-якій навчальній програмі повинні дотримуватися основні принципи педагогічних систем, враховуючи вік дитини. Тут потрібно розуміти кілька факторів. Перше, що потрібно пам’ятати — основною діяльністю трирічної дитини є гра.

Можна дуже просто залучити дитину до навчання, представивши це грою. Друге, все це навчання повинно бути систематичним. Завдання потрібно планувати заздалегідь, поступово їх ускладнюючи. Третє, постійно змінюйте дії дитини — розумова робота повинна змінюватися фізичними заняттями, які в свою чергу треба розбавляти творчістю. Незважаючи на те, що трирічні діти можуть концентрувати увагу на певному об’єкті, не потрібно завалювати їх великою кількістю завдань.

Якщо говорити про час занять, то він не повинен перевищувати двадцять п’ять — тридцять хвилин, обов’язково роблячи паузи. Виконувати завдання найкраще тоді, коли дитина добре себе почуває і у неї гарний настрій, наприклад, після сніданку завжди в один час. Ніщо не повинно відволікати малюка від заняття, тому потрібно прибрати з робочої поверхні все зайве. Вітається використання яскравих речей, які можна або купити, або зробити самостійно. Намагайтеся не перевантажувати дитину, інакше її перестане цікавити запропоноване навчання.