Дев’ятнадцятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

На дев’ятнадцятому тижні дитина покривається жирною речовиною під назвою плідний слиз, яка допомагає захистити ніжну шкіру від висихання і подряпин. Як правило, до моменту пологів плідний слиз зникає, однак діти, що народилися передчасно, можуть бути покриті цим слизом і після народження. У мозку дитини розвиваються мільйони моторних нейронів — це нерви, що передають імпульс від м’язів до мозку. В ході цього процесу у дитини крім автоматичних рухів, таких як рухи м’язами, з’являються усвідомлені, такі як смоктання великого пальця.

018На невеликому язичку, розвиваються смакові рецептори, які дозволяють дитині відрізняти смак навколоплідних вод. Тому малюк може поглинути більше рідини, якщо вона солодка на смак і менше коли вона гірка, кисла або солона. Тільце малюка, його ручки та ніжки набувають правильні пропорції. Малюк становить 20 — 23 см і важить близько 200 – 280 г.

Гормональні зміни в організмі жінки позитивно впливають на весь організм. Клітини, відповідальні за ріст нігтів та волосся трохи краще забезпечуються кров’ю, отже, поліпшується обмін речовин. Це може призвести до прискорення росту і густоти волосся і ущільнення нігтів. На жаль, ці зміни зникають після пологів. Починають краще функціонувати клітини, відповідальні за ріст волосся, однак, крім шикарної шевелюри це може також призвести до появи волосся на менш бажаних ділянках — біля підборіддя, верхньої губи, на животі, і навіть навколо сосків, на плечах і спині.

Крім цього гормональні зміни під час вагітності можуть призвести до погіршення гостроти зору. Тому при найменших ознаках погіршення зору: якщо зображення стає розмитим, з’являються плями перед очима, з’являється двоїння та подібні зміни зберігаються протягом 2-3 годин – просто необхідно терміново звернутися до лікаря.

Продовжує зростати матка, плацента і, звичайно ж, плід. Все це сприяє збільшенню живота, талія поступово зникає. Вагітна жінка як і раніше набирає вагу, але, як і раніше, потрібно звернути увагу на якість і кількість їжі. Ці зміни крім видимих можуть призвести ще й до порушення сну, невеликого напруження, відчуття тяжкості у всьому організмі. Особливо явно такі прояви відчутні безпосередньо перед народженням дитини, тому краще прислухатися до рекомендацій, які зможуть запобігти або полегшити подібні стани.

Вечеряти потрібно не пізніше, ніж за три години до сну і бажано легкозасвоюваною і низькокалорійною їжею. Потрібно повністю виключити каву, а чай пити тільки вдень, на ніч же краще пити або трав’яні настої, відвари, компоти, молоко або мінеральну воду (негазовану або слабогазовану). Перед сном дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі і провітрювання приміщення. І не варто приймати лікарські препарати від безсоння особливо без рекомендацій лікаря, вони можуть призвести до непоправних змін.

На цьому тижні дуже важливий ультразвуковий огляд шийки матки (якщо цього не зробили минулого тижня), оскільки це дасть можливість оцінити стан шийки матки і визначити, чи є необхідність в госпіталізації та підтримці вагітності.