Дев’ятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Протягом дев’ятого тижня починають формуватися не тільки кістки, але й суглоби і хрящі. Активно розвиваються і ростуть руки і ноги. Однак пальці рук дитини краще розвинені, ніж пальці ніг. А завдяки потовщенню епідермісу поступово формуються нігтики. Дивно, але вони спочатку з’являються з боку долоньок і підошов і тільки пізніше переміщуються на своє законне місце, на кінчики пальчиків. Також не припиняє формуватися мозок і утворюється мозочок, який відповідає за координацію рухів.

Без названия (7)Починає утворюватися щитовидна залоза. Продовжує розвиватися шлунково-кишковий тракт. Крім цього вже сформований анус і внутрішні статеві органи, яєчка і яєчники. На цьому тижні, зменшується і майже зникає хвіст, формуючись у хребет. Паралельно з цим розвивається середній шар наднирників, якими надалі буде вироблятися адреналін. Дитина все ще крихітна від 22 до 30 міліметрів і важить близько 4 грам.

Тільце малюка продовжує зростати і в довжину і в ширину. Грудна і черевна порожнини збільшуються в об’ємі, тому серце вже сховалося, а не виступає як раніше. Також у малюка починають формуватися зачатки молочних залоз. У легенях виникає розгалуження бронхіального дерева. Продовжує зростати пупковий канатик, він подовжується і збільшується в об’ємі.

 

Оскільки м’язи ростуть, і дитина вже може виконувати перші рухи, вони стають більш активними. Тепер, якщо зробити УЗД, можна помітити, що деякі з цих рухів, але сама мама їх відчувати не зможе ще протягом декількох тижнів. А ось сигнали, які посилає мамі головним мозком малюк сповіщають про свої потреби.

Незважаючи на розвиток ембріона, зовнішній вигляд жінки мало чим змінився і навіть якщо і змінився, то оточуючі навряд чи зіставлять ці зміни з вагітністю.

Шкіра обличчя може стати більш гладкою, ніж зазвичай, а саме обличчя трохи округлиться. У деяких вагітних жінок також може з’явитися висип, але це явище, як правило, швидко проходить. Протягом цього тижня рівень ХГЛ досягає високих значень, так що ранкове нездужання може проявлятись інтенсивніше.

Груди раніше наливаються, і стають ще більш чутливими. Можлива поява виділень з піхви, що не дивно, враховуючи, що гормон естріол збільшується до 1000-кратного значення.

У нормі при вагітності жінка набирає 10 — 12 кг протягом усього періоду вагітності. Недолік або надлишок ваги може перешкоджати оптимальному розвитку дитини і ускладнити вагітність і пологи. У першому триместрі вагітності, більшість жінок набирають від одного до двох кілограм. У другому триместрі відбувається збільшення ваги приблизно на шість кілограм за останній триместр на п’ять.

У зв’язку із затримкою рідини в організмі, може знадобитися більш просторий одяг і варто обмежити солону і консервовану їжу.

На прийомі у лікаря варто розповісти про наявність хронічних захворюваннях, алергії, перенесених операцій. Не варто приховувати генетичні захворювання, які були у вашій родині.