Десятий тиждень вагітності: відчуття та ознаки

Велика частина тіла дитини вже сформована, а завершують процес розвитку статеві органи. Сформовані внутрішні статеві органи починають виробляти гормони, які визначають весь подальший статевий розвиток дитини. Починають з’являтися бруньки зубів. Серце вже повністю сформоване і має чотири камери. Мозок продовжує розвиватися: у хвилину з’являється приблизно 250 000 нових клітин мозку.

10weekДитина ще дуже маленький і становить близько 4,5 см в довжину і важить близько 5 г. Кінець дев’ятого тижня — початок десятого тижня вагітності також означає кінець ембріонального періоду, так що дитина буде тепер офіційно називатися плодом.

В цей період рівень бета-ХГЛ досягає значення близько 1000000 МО / л. Такі високі значення зберігаються до 12 тижня вагітності, і тільки на 16 тижні вагітності рівень бета-ХГЛ падає до 100000 МО / л. З падінням бета-ХГЛ зазвичай припиняються проблеми з нудотою і блювотою в період вагітності. Якщо ці проблеми продовжуються, необхідно розглядати їхній прояв з інших причин.

Додаток до нудоті і блювоти, гормональні зміни під час вагітності можуть викликати ураження шкіри, такі як поодинокі пігментні плями на обличчі, а також сильнішу пігментацію інших частин тіла (ареоли навколо сосків на грудях, потемніння черевної середньої лінії).

Посилення пігментації шкіри відбувається через високий рівень естрогену. На додаток до потемніння та пігментації може проявитися і судинна павутинка, яка складається з дуже маленьких кровоносних судин.

Не варто забувати про відвідини гінеколога, де буде призначено ряд аналізів,  вимірювання тиску і зважування. Зміна цих параметрів дуже важлива. Лікар огляне живіт, щоб оцінити розмір і положення плоду. Під час цього візиту, лікар проведе повний огляд, у тому числі перевірить груди і проведе внутрішнє гінекологічне обстеження.