Денний сон дітей молодшого віку

Для організму дитини, для його повноцінного росту і розвитку необхідний денний сон. Особливо важливий він для новонароджених. Крім того, в цей час мама отримує можливість трохи відпочити і відновити сили. Тому важливо привчити дитину спати в певний час. Але тут є свої особливості, пов’язані з характером і потребами окремої дитини.

polza-dnevnogo-sna-02Особливість полягає в тому, що одній дитині необхідно для відновлення сил багато часу для сну, а іншій потрібно мало часу. Не треба будити або, навпаки, силоміць укладати спати, якщо малюк мало поспав. Якщо діти, які тільки що народилися сплять майже весь період часу між годуваннями, то стаючи старше, неспання буде тривалішим. До однорічного віку дитина спить, приблизно, два рази вдень. А вже до двох років дитина переходить до одноразового сну, якого достатньо для її здоров’я.

Ритуали для засинання і пробудження

Мамі можна придумати самій, після якого дії малюк буде засинати. Можливо відразу після прогулянки, обіду або після прочитання казки. Деякі діти звикають спати в тиші, якщо мама постійно вдень одна. А деякі малюки, якщо, особливо, вдома є ще діти, можуть засинати і під розмови, і під телевізор. Спати дитина повинна у своєму ліжечку, правда, це не завжди виходить. З самого народження мамі потрібно постаратися привчити малюка спати у себе. Вже від трьох місяців це буде зробити важко. А спати в ліжку з дорослими, як мінімум, не гігієнічно і тісно.

Крім того, бажано, щоб ліжечко малюка перебувало в окремій кімнаті. Якщо ліжечко перебувало спочатку в кімнаті батьків, то до шести місяців можна вже подумати про перенесення ліжечка дитини в іншу кімнату. Чим старше дитина стає, тим важче їй буде звикнути спати одній.

Важливо, щоб малюк спав на боці, коли йому ще не виповнився один місяць. Для цього поверніть в трубочку рушник або пелюшку і підкладіть за спинку дитини. Потрібно ще періодично міняти положення тіла, повертаючи голову і тулуб дитини то в одну сторону, то в іншу. Але вже через кілька тижнів дитина сама буде вибирати позу для сну.

Багато маленьких дітей прокидаються вранці рано, не даючи в достатній мірі відпочити мамі. Привчіть дитину прокидатися разом з вами в один і той же час. Не біжіть до дитини за першим її ворушінням. Нехай дитина після пробудження побуде в ліжечку одна. Можливо, що вона засне повторно. Але якщо дитина почне пронизливо плакати, підійдіть і заспокойте її.

Якщо дитина навчиться вчасно засинати, без капризів, без істерик, то в подальшому це формує у неї такі якості, як дисциплінованість, слухняність, акуратність. Мамі потрібно постаратися виховати у своїй дитині ці якості. Тоді, в майбутньому, можна уникнути конфліктних ситуацій зі своєю дитиною.