Декілька порад щодо обслуговування кондиціонерів

Кліматична техніка, однією зі складових якої є кондиціонер, як і будь-яке складне обладнання, вимагає постійного догляду. Правда, не у всіх випадках при некоректній роботі пристрою, необхідно звертатися до професійного майстра для усунення неполадок. У більшості випадків, які виникають причиною поломки кондиціонера або спліт-системи може бути недостатній рівень догляду. 

Foto-2Нижче розглянемо кілька типових скарг власників кліматичної техніки, а також з’ясуємо їх причину і постараємося знайти рішення. Варто зазначити, що замовити обслуговування кондиціонерів ви можете тут вже зараз.

Кондиціонер нормально працює, проте в кімнаті все одно жарко

Основна причина ситуації, що виникла — це засміченість фільтрів, їх необхідно почистити. У тому випадку, якщо це не допомогло, то треба спробувати відрегулювати теплові потоки: повісити на вікна жалюзі, закривати вікна і двері.

Через роботу кондиціонера в кімнаті постійно створюється протяг

Іноді після установки кондиціонера, господарі починають скаржитися на те, що виникає сильний протяг. Для вирішення даного питання, треба відрегулювати в пристрої повітряні заслінки. В останніх моделях спліт-систем і кондиціонерів, зараз є функція для автоматичного регулювання повітряних заслінок. Завдяки цьому, повітря рівномірно розподіляється по кімнаті, що дає можливість уникнути сильних повітряних потоків.

Поломка спліт-системи при низькій температурі повітря

Фахівцями рекомендується вимикати встановлену спліт-систему при низькій температурі повітря. Якщо цього не зробити, то масло в кондиціонері загусне, що і стане причиною поломки.

Питанню температури, треба приділяти увагу з самого початку експлуатації системи. В інструкції по роботі пристрою, зазвичай описуються всі вимоги по експлуатації, яких необхідно дотримуватися для коректної роботи кондиціонера.

Поломка зовнішнього блоку

Часто надходять скарги на недостатню ефективність роботи кондиціонера, проте багато людей забувають здійснювати за ним належний догляд. Зазвичай зовнішній блок піддається постійному впливу антропогенних і природних чинників: різне сміття, опади, пил, тополиний пух. Якщо господар пристрою не буде періодично чистити зовнішній модуль, то природно він буде перегріватися через виникнення підвищеного навантаження. Проблема вирішується просто — треба регулярно проводити очистку зовнішнього блоку.

З внутрішнього блоку тече вода

Таке відбувається в тому випадку, якщо в дренажному трубопроводі кондиціонера виник крижаний затор. Коли апарат працює на холод і навколишня температура низька, то конденсат може замерзнути, і вода почне капати в кімнату.

Попередити цю ситуацію можна спеціальним кабелем, який виконає роль нагрівача. Однак, якщо поломка вже сталася, то варто відмовитися від подальшого охолодження повітря.

Після придбання офісного або домашнього кондиціонера, завжди перед використанням треба вивчити всю документацію, яка додається до нього. Це дасть можливість прийняти правильне рішення при виникненні перших симптомів некоректної роботи пристрою, а також в більшості випадків попередити поломку кондиціонера.